Banner

وضعیت بحرانی یوونتوس پس از شکست شب گذشته

یوونتوس بعد از شکست ۱-۰ دیشب مقابل لیون در بحران فرو رفته، مربی و بازیکنان علنا علیه هم صحبت می‌کنند، هواداران خشمگینند و کاپیتان تیم به انتقاد تند از هم‌تیمی‌هایش پرداخته است....

به گزارش مدال، یوونتوس دیشب در بازی رفت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در خانه لیون بدترین عملکرد خود در فصل جاری را به نمایش گذاشت و در نهایت با یک شکست ۱-۰ به تورین بازگشت. نه تنها تاکتیک‌های مائوریتزیو ساری برای این بازی نادرست بود بلکه بازیکنان این تیم هم مشخصا به شکلی رفتار می‌کردند که گویا نمی‌دانند در چه بازی مهمی و در چه مرحله مهمی از چه رقابت بزرگی به میدان رفته‌اند.

کاسه صبر رختکن یوونتوس و هواداران خشمگین این تیم از دست ساری در حال سر رفتن است و همینها بودند که دیشب هشتگ اخراج ساری را در توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی داغ کردند. بازی‌های بد اخیر یوونتوس حتی در سری آ هم باعث شده لاتزیو و اینتر حالا کم کم خود را به صدر جدول نزدیک کرده و بیانکونری را تحت فشار بگذارند.

همان مشکلات تاکتیکی همیشگی

در جریان شکست دیشب خط میانی یوونتوس ۲۴ بار توپ را از دست داد که برای چنین تیمی واقعا عجیب به نظر می‌رسد. این نشان می‌دهد یوونتوس مشکل تاکتیکی‌ای دارد که نمی‌تواند انکار شود. وینگرهای چپ بیش از حد متمایل به مرکز زمین بازی می‌کنند. در نتیجه یوونتوس شکل یک قیف را دارد که همه توپها از مرکزش عبور می‌کنند و هیچ توپی به حاشیه‌های زمین ارسال نمی‌شود.

از ساری بال تا اسلو بال

یوونتوس روی کاغذ و با بازیکنانی که دارد قاعدتا باید بازی‌های سریعی به نمایش بگذارد و توپ را مثل گلوله به حرکت درآورد ولی بازیکنان یووه در بازی دیشب بسیار کند و قابل پیش‌بینی‌ بودند. به نظر می‌رسد بازیکنان یووه از فلسفه ساری موسوم به ساری بال خوش‌شان نمی‌آید و عمدا از به کار بستن آن خودداری می‌کنند.

روزنامه توتواسپورت با تیتر " یوونتوس این نیست"

روزنامه گاتزتا دلو اسپورت با تیتر "یوونتوس، کجایی؟"

ساری عصبانی در پایان بازی به این نکته اشاره کرد و گفت:" به نظر می‌رسد بازیکنان به من گوش نمی‌کنند. آنها کارهایی که من می‌خواهم را انجام نمی‌دهند و کارهایی که در تمرینها انجام می‌دهند را در زمین بازی تکرار نمی‌کنند".

یوونتوس دیشب به تاکتیک‌های ساری وقعی نمی‌نهاد و بدون نظم و دیسیپلین بازی می‌کرد. به نظر می‌رسد ساری این روزها با زبانی صحبت می‌کند که برای بازیکنان بیانکونری غیر قابل فهم است.

بیشتر بخوانید:
مجسمه شکلاتی کریستیانو رونالدو+ عکس
واکنش بکام به احتمال جذب مسی و رونالدو 

تگ ها


فوتبال جهان یوونتوس لیگ قهرمانان اروپا یوونتوس UEFA Champions League فوتبال