وضعیت بغرنج دو ستاره آلمانی فینال جام جهانی ۲۰۱۴

آینده ماریو گوتزه و آندره شورله ستاره‌های آلمانی جام جهانی ۲۰۱۴ در دورتموند پرابهام به نظر می‌رسد ولی باشگاه می‌گوید مذاکرات به آنها در جریان است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ماریو گوتزه و آندره شورله؛ دو ستاره‌ای که شش سال پیش آلمان را در ریودوژانیرو قهرمان دنیا کردند. گل تاریخی‌ای که در دقیقه ۱۱۳ فینال جام جهانی مقابل آرژانتین با پاس گل شورله و ضربه تمام‌کننده گوتزه به ثمر رسید، هنوز در یاد فوتبالدوستان زنده است.

اما این دو ستاره آلمانی که جایگاه‌شان در تاریخ جام جهانی ماندگار خواهد بود این روزها گویا از نظر فعالیت باشگاهی به بن‌بست رسیده‌اند. اشپورت۱ می‌گوید باشگاه بوروسیا دورتموند امسال تابستان قرارداد ماریو گوتزه را تمدید نخواهد کرد و هم‌تیمی او شورله هم به صورت قرضی به مسکو خواهد رفت و به دنبال باشگاهی جدید خواهد گشت. 

اما مدیر دورتموند، هانس یواخیم واتسکه و مدیر ورزشی این باشگاه میشائیل زورک مدعی هستند که مذاکره با این دو ستاره درباره آینده آنها آغاز شده است. واتسکه در این باره به خبرنگاران گفت:" در حال حاضر به دلیل بحران کرونا برنامه‌های ما متوقف شده ولی ما مذاکره با ماریو را آغاز می‌کنیم. در مورد شورله هم هر دو طرف می‌دانند که کار ساده‌ای در پیش نیست. با اینحال مذاکرات ما ادامه دارد ولی این مساله در حوزه اختیارات مدیر ورزشی است".

زورک هم در پاسخ به سوال اشپورت۱ در این باره گفت:" ما در آینده نه چندان دور با هر دو بازیکن مذاکره خواهیم کرد. ولی مذاکرات ما شخصی خواهد بود نه از طریق رسانه‌ها، با پیغام و پسغام فرستادن".

اشپورت۱ می‌گوید با این همه، دوران این دو ستاره در دورتموند به پایان رسیده. گوتزه ۲۷ساله مطمئن است در دوران لوسین فاوره در این تیم جایگاهی نخواهد داشت. گوتزه امسال تابستان بازیکن آزاد خواهد شد ولی با توجه به بحران کرونا و شرایط فعلی او شکی نیست که او برای پیوستن به باشگاه‌های دیگر باید با دستمزدی کمتر کنار بیاید. شورله هم می‌داند آینده‌ای در دورتموند ندارد ولی او دست‌کم تا سال ۲۰۲۱ با دورتموند قرارداد دارد.

بیشتر بخوانید:

برنامه جالب ستاره دورتموند در روزهای قرنطینه

بوندس‌لیگا با تهدید نابودی روبرو است!

 

 

تگ ها


تیم ملی آلمان بروسیا دورتموند فوتبال جهان آندره شورله ماریو گوتزه فوتبال