جدول رده‌بندی گروه C مقدماتی جام‌جهانی؛ کار یاران ویلموتس دشوار شد

تیم‌ملی ایران با پذیرفتن دومین شکست متوالی خود در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر با 6 امتیاز در رده سوم جدول این رقابت‌ها باقی ماند....

به گزارش خبرنگار مدال، هفته پنجم مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر عصر امروز پیگیری شد. در دو بازی گروه سوم، هنگ کنگ بحرین را متوقف کرد و تیم ملی ایران نیز مقابل عراق شکست خورد تا وضعیت گروه C پیچیده‌تر از قبل شود.

تا پیش از بازی‌های امروز، عراق با 7 امتیاز در صدر جدول این گروه قرار داشت و بحرین با وضعیت مشابه امتیازی و تفاضل گل کمتر در رده دوم قرار داشت و ایران 6 امتیازی رده سوم جدول را در اختیار داشت. با نتایج امروز، عراق 10 امتیازی شد و در صدر جدول باقی ماند و بحرین نیز با 8 امتیاز در رده دوم جدول باقی ماند. ایران نیز با قبول دومین شکست متوالی 6 امتیازی باقی ماند تا در حال حاضر در رده سوم قرار داشته باشد.

اختلاف 4 امتیازی با صدرنشین و 2 امتیازی با تیم دوم جدول در پایان دور رفت نشان از وضعیت نه چندان خوب تیم ملی در جدول گروه C دارد و باید دید شاگردان مارک ویلموتس در دور برگشت این رقابت‌ها و در شرایطی که در تهران میزبان هنگ‌کنگ، بحرین و عراق خواهند بود چه امتیازی کسب خواهند کرد.

تفاضل گل بالا در مقایسه با سایر مدعیان این گروه نکته مثبتی است که می‌تواند در صعود به دور بعد کمک حال تیم‌ ملی شود. گفتنی است تیم‌های برتر هر گروه به همراه 4 تیم دوم برتر به مرحله بعدی این رقابت‌ها صعود خواهند کرد. دور نهایی مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 در قاره آسیا با حضور 12 تیم در دو گروه 6 تیمی برگزار خواهد شد که در این میان دو تیم برتر هر گروه راهی جام جهانی می‌شوند و برنده تیم‌های سوم راهی پلی‌آف خواهد شد.

جدول گروه C این رقابت‌ها در پایان دور رفت به شرح زیر است:

اخبار مرتبط:
عراق 2 - 1 ایران/ ناکامی ادامه‌دار یاران ویلموتس
شگفتی رقم خورد؛ توقف بحرین مقابل هنگ‌کنگ بسود ایران

تگ ها


تیم ملی ایران تیم ملی فوتبال ایران ایران عراق بازی ایران عراق مقدماتی جام جهانی فوتبال مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ بازی های مقدماتی جام جهانی 2022 ایران عراق مقدماتی جام جهانی ایران عراق عراق-ایران مقدماتی جام جهانی فوتبال