وضعیت قرمز در دلاکاپیتاله؛ اولتراهای لاتزیو در فکر اغتشاش

گروهی از هواداران متعصب باشگاه لاتزیو با انتشار بیانیه‌ای، خبر از اعلام اعتراض شدید در دربی امشب رم و لاتزیو دادند، اقدامی که پلیس را به حالت آماده‌باش کامل در آورده است....

گروهی از هواداران متعصب باشگاه لاتزیو با انتشار بیانیه‌ای، خبر از اعلام اعتراض شدید در دربی امشب رم و لاتزیو دادند، اقدامی که پلیس را به حالت آماده‌باش کامل در آورده است.

به گزارش مدال؛ گروهی هواداران متعصب لاتزیو تصمیم دارند که در دربی حساس امشب مقابل رم، اعتراض خود را به باشگاه محبوبشان برای عدم ابراز همدردی با قتل یکی از رهبران گروه هواداران اولترای عقاب‌ها نشان دهند و حالا خطر اغتشاش دلاکاپیتاله را تهدید می‌کند.

ماه گذشته بود که «فابریزیو پیچیتلی» معروف به «Diabolik» با ضرب گلوله به پشت سرش از فاصله نزدیک به قتل رسید و این اتفاق شهر رم را به شک فرو برد. او درگیر چندین پرونده مرتبط با مواد مخدر بود و گفته می‌شود قتل او وابسته به همین مسائل است.

او از هواداران تندرو لاتزیو محسوب میشد و البته برخی از هواداران معتقد بودند از زمان مشخصی به بعد او دیگر جایی در بین آنها نداشته است. با این وجود گروه «Irriducibili» در مراسم خاکسپاری او حضور پررنگی یافت و پرچم‌ها و بنرهایی در حمایت از او برافراشته کرد.

حال همین گروه قصد دارد در نیمه نخست دیدار امشب لاتزیو برابر رم در دربی دلاکاپیتاله، دست به اعتراضی خبرساز بزند؛ اقدام آنها در اعتراض به عدم واکنش باشگاه به قتل این هوادار است و آنها معتقدند عقاب‌ها باید به احترام این هوادار به این قتل واکنش نشان می‌داد و خواستار برخورد قاطع میشد. آنها با انتشار بیانه‌ای گفتند: «سکوت در نیمه نخست و دیگی جوشان - برای حریف - پس از استراحت بین دو نیمه. ما تنها از نام لاتزیو حمایت می‌کنیم و به بازیکنان و باشگاه احساسی نداریم!»

در واقع بر اساس این بیانه به بازیکنان هم هشدار داده شده که حتی در صورت گلزنی یا کسب پیروزی، سمت جایگاه «کوروا نورد» نروند چرا که مورد استقبال و حمایت قرار نخواهند گرفت.

به همین دلیل نیز پلیس با درنظر گرفتن احتمال شکل‌گیری یک اغتشاش شدید توسط اولتراهای لاتزیو، به حالت آماده‌باش کامل در آمده است.

بیشتر بخوانید:

رم - لاتزیو؛ بازی تاج و تخت پایتخت

تگ ها


لاتزیو عقاب‌های لاتزیو دربی دلاکاپیتاله هواداران لاتزیو اولتراهای لاتزیو سری آ فوتبال جهان