وضعیت مبهم بازیهای المپیک باعث سردرگمی همه شده است

دبیر فدراسیون وزنه برداری گفت: همچنان منتظر تصمیم فدراسیون جهانی و آسیایی در خصوص تقویم مسابقات هستیم....

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن بیرانوند دبیر فدراسیون وزنه‌برداری اظهار داشت:‌ وزنه‌برداری مثل تمام رشته‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل است. تمام مسابقات و اردوها به تعویق افتاده و یک سردرگمی برای ورزشکاران پیش آمده که نمی‌دانند شرایط حضور در المپیک چگونه خواهد بود و همه چیز به آینده موکول شده است. منتظر هستیم ببینیم فدراسیون جهانی و آسیایی چه تصمیمی در خصوص تقویم مسابقات می‌گیرند.

وی در خصوص کسب مجوز از ستاد مقابله با کرونا برای شروع تمرینات ملی، گفت‌: اگرچه وزارت ورزش باید مجوز آغاز فعالیت دوباره را صادر کند اما ما فعلاً مسابقه‌ای در پیش نداریم. دو مسابقه آسیایی و جهانی در پیش داریم که فدراسیون جهانی و آسیایی زمانش را اعلام نکرده‌اند. رشته‌ای مانند کشتی تکلیفش مشخص شده و امسال هیچ مسابقه‌ای را برگزار نمی‌کنند اما تکلیف ما مشخص نیست. وزنه‌برداران خودشان در حال تمرین کردن هستند و آمادگی نسبی دارند.

دبیر فدراسیون وزنه‌برداری که با برنامه ورزشی رادیو ایران گفتگو می کرد در رابطه با برنامه‌ریزی‌های این فدراسیون برای مسابقات آینده عنوان کرد: اولویت اصلی که اکنون داریم، برگزاری لیگ است چون مربیان و وزنه‌برداران ما از این مسابقات منتفع می‌شوند. با رئیس کمیته مسابقات جلسه‌ای داشتیم و قرار شده با هماهنگی تیم ها و آماده سازی شرایط، جهت کسب مجوز از ستاد مبارزه با کرونا اقدام کنیم. قطعا این رقابت ها در اولویت ما است و تا آخر سال آن را برگزار می‌کنیم.

محسن بیرانوند در مورد مصاحبه علی داودی که در خصوص مشکلاتش برای انجام تمرینات ابراز نگرانی کرده بود، خاطرنشان ساخت: او از شرایطی که در استان تهران وجود داشت، ناراحت بود. داوودی جزو بهترین نفرات وزنه‌برداری است و این ناراحتی به دلیل این موضوع بود که انتظار حمایت بیشتری از طرف اداره کل و هیأت استان دارد.

وی در پایان ادامه داد: هفته آینده مجمع استان تهران برگزار می‌شود و با مشخص شدن رئیس هیأت، یکسری از مشکلات رفع می‌شود. در خصوص سالن برای ملی‌پوشانی که در تهران هستند، سالن فراهم کرده‌ایم و می‌توانند تمرین کنند. سهراب مرادی، سیدایوب موسوی و علی داودی نفراتی هستند که از سالن فدراسیون استفاده می‌کنند. این تمرینات با فاصله‌گذاری و در سانس‌های مختلف برگزار می‌شود.

تگ ها


محسن بیرانوند وزنه برداری فدراسیون وزنه برداری