وطن‌خواه: باید از فرصت طلایی برای تغییر نسل استفاده کنیم

رضا وطن‌خواه پیشکسوت فوتبال ایران مدعی شد تیم ملی ایران نیاز به تغییر نسل دارد....

رضا وطن‌خواه پیشکسوت فوتبال ایران مدعی شد تیم ملی ایران نیاز به تغییر نسل دارد.

به گزارش مدال، رضا وطن‌خواه با اشاره به برتری ۱۴ بر صفر تیم ملی برابر کامبوج در هفته دوم مرحله انتخابی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین گفت: نمی‌شود در مورد این بازی قضاوت کرد چرا که تعداد گل‌های خورده حریف نشان دهنده سطح این تیم است. از دید من فدراسیون باید برای تقابل با چنین کشورهایی، تیم امید خود را به میدان بفرستد تا بازیکنان در سنین پایین‌تر، بازی در سطح بین‌المللی را تجربه کنند تا برای بازی‌های رسمی بزرگ دچار مشکل نشوند.

وی افزود: نمی‌توان عیار ملی‌پوشان را در بازی برابر چنین تیم‌هایی سنجید چرا که وقتی صحبت از عملکرد بازیکنان مطرح می‌شود باید برابر حریفان هم‌سطح آنها را سنجید.

پیشکسوت فوتبال ایران خاطرنشان کرد: بازی‌های اینچنینی مانند مقدماتی المپیک که با حریفان آسان تر بازی می‌کنیم، فرصت طلایی برای تغییر نسل محسوب می‌شود. ما در حال حاضر در تیم ملی چند بازیکن بالای ۳۰ سال داریم  که به طور عملی فرصت بازی در جام جهانی بعدی را پیدا نخواهند کرد. باید از همین الان بازیکنان جوان به تیم ملی اضافه شوند تا برای حضور در جام جهانی از تجربه کافی برخوردار باشند.

وی خاطرنشان کرد: نباید با چنین بردهایی دچار غرور کاذب و هیجانی شد چرا که دو بازی سخت برابر بحرین و عراق پیش روی تیم ملی است. عراق همیشه از رقیبان سخت ما بوده و کار تیم ملی در بازی‌های مقدماتی تازه برابر بحرین آغاز خواهد شد.

وطنخواه که سابقه سرمربیگری تیم ملی فوتبال را در چند بازی دارد، در مورد حضور زنان هم گفت: این اتفاق خوبی بود که باید خیلی زودتر رخ می‌داد. امیدوارم این اتفاقات ادامه داشته باشد تا هواداران زن ایرانی هم بتوانند مانند کشورهای دیگر مسابقات فوتبال را از نزدیک تماشا کنند.

اخبار متربط:
جلسه آنالیز امیدها در دوحه
حضور سردار آزمون در تمرین تیم فوتبال جوانان 

تگ ها


پیشکسوت فوتبال ایران رضا وطن خواه تیم ملی ایران تیم ملی فوتبال ایران تغییر نسل تیم ملی فوتبال