وعده لمپارد؛ قهرمانی چلسی بدون بازیکن!

فرانک لمپارد، سرمربی جدید چلسی گفته محرومیت تیمش از جذب بازیکن دلیلی برای قهرمان نشدن نیست...

فرانک لمپارد، محرومیت یک ساله تیمش از خرید بازیکنان جدید را بهانه‌ای برای ناکامی تیمش در فصل آینده نمی‌داند. هافبک سابق آبی‌های لندن ماه گذشته در حالی سکان هدایت چلسی را از مائوریتزیو ساری تحویل گرفت که می‌دانست این تیم به دلیل عقد قرارداد با بازیکن خارجی زیر سن‌قانونی، از سوی فیفا یک سال از خرید بازیکن محروم است.

محرومیت چلسی به سبب فرجام‌خواهی از دادگاه حکمیت در ورزش (CAS) تا ماه ژانویه به تعویق خواهد افتاد اما این تیم به احتمال فراوان از پنجره نقل و انتقالات زمستانی و تابستانی سال 2020 محروم خواهد بود. این در حالی است که مهمترین ستاره چلسی، ادن ازار هم امسال به رئال مادرید پیوست. لمپارد که تیمش در اردوی آماده‌سازی پیش فصل در ژاپن به سر می‌برد، به خبرنگاران گفت: من سال گذشته بازی‌های چلسی را با هدایت مائوریتزیو ساری تماشا می‌کردم. از نظر شیوه‌ای که چلسی فصل گذشته را به پایان رساند، قهرمانی در لیگ اروپا و کسب سهمیه لیگ قهرمانان، این تیم فصل موفقی داشته است. به نظر من اما این دلیل نمی‌شود که ما مدام بخواهیم به پشت سرمان نگاه کنیم. من باشگاه چلسی و بازیکنان آن را خیلی خوب می‌شناسم. من هم شیوه کاری خودم را دارم. باید بگویم در یک هفته‌ای که تمرینات‌مان را آغاز کرده‌ایم، من از رویکرد و کیفیت بازیکنانم بسیار راضی‌ بوده‌ام. وظیفه‌ای که اکنون دارم این است که در اردوی پیش فصل به شدت روی بالا بردن آمادگی بازیکنان کار کنیم.

لمپارد افزود: من دوست دارم تیم‌هایم پرانرژی و سرعتی بازی کنند، چه با توپ چه بدون توپ، پس می‌خواهم که هرچه سریع‌تر توپ‌های لو رفته پس گرفته شوند. زمانی که توپ داشته باشیم، من از بازیکنانم می‌خواهم که سریعاً آن را به گردش درآورند و موقعیت‌های گلزنی بسازند تا بازی را ببریم. من می‌خواهم تیمم از فوتبالش لذت ببرد. فکر می‌کنم که بازیکنان خوبی در اختیار من قرار داده شده است. امسال نمی‌توانیم بازیکن جدیدی بخرید و این را می‌دانیم اما من به بازیکنان جدید نیاز ندارم. از همین تیمی که دارم هم راضی‌ام و برای کسب موفقیت مصمم هستم. همه می‌دانند که من نگاه ویژه‌ای به بازیکنان جوان آکادمی باشگاه دارم. آنها می‌دانند که باید تأثیرگذار بازی کنند و آنقدر خوب باشند که به تیم اصلی راه پیدا کنند.

بیشتر بخوانید: 

بایدها و نبایدهای چلسی در فصل پیش رو

تگ ها


فرانک لمپارد چلسی لیگ برتر فوتبال