وعده میرسلیم ; آمادگی پوشش ناجی در مناطق سدهای خاکی

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، سید مصطفی میرسلیم در مجمع انتخابی رئیس هیات نجات غریق و غواصی استان گفت: کار نجات غریق به عنوان یک وظیفه ملی مورد توجه مردم قرار گرفته و حضور بیش از 100 هزار نفر ناجی در سطح کشور گواه این مطلب است ......

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، سید مصطفی میرسلیم در مجمع انتخابی رئیس هیات نجات غریق و غواصی استان گفت: کار نجات غریق به عنوان یک وظیفه ملی مورد توجه مردم قرار گرفته و حضور بیش از 100 هزار نفر ناجی در سطح کشور گواه این مطلب است.

وی ادامه داد: فدراسیون نجات غریق یک فدراسیون پشتیبان است. هیچ مرکز آبی خصوصا در حوزه های شنا، واترپلو و ... به خودی خود شکل نخواهد گرفت مگر ناجی در این اماکن حضور داشته باشد و اساسا این فدراسیون همواره پشتیبان ورزشکاران بوده است. تقویت منجیان سطح کشور موجبات توسعه همگانی را در بر خواهد داشت.

میرسلیم با توجه خطر سدهای خاکی افزود: سه مکان پر خطر در بحث غریق وجود دارد که یکی از آنها کنار دریاست. در اینگونه مناطق مردم در نقطه های دور به شنا می پردازند و این امر مواجهه با غریق های مختلف را موجب شده است. دومین مکان پرخطر سدهای خاکی هستند که با توجه به شرایط موجود با وزارت نیرو بحث و گفت وگو کرده و اعلام کرده ایم که اگر شرایط در کنار این سدها برای تفریح مردم مهیا باشد این فدراسیون آمادگی کامل برای پوشش ناجی آنرا دارد.

وی افزود: سومین مکان پرخطر رودخانه است. این خطر بیشتر مربوط به رودخانه های بزرگی مثل کارون است که در اینباره نیز با استانداری خوزستان و دیگر مراجع ذیصلاح مذاکراتی صورت گرفته تا شرایط برای حضور ناجی در کنار این رودخانه در قالب ایجاد ایستگاه های ساحلی مهیا شود.

 

تگ ها


اخبار روز شنا