وفاق، همدلی و تعامل در ورزش استراتژی مشترک ما در دولت بود

رییس کمیته ملی المپیک گفت: مهم‌ترین ویژگی ورزش و جوانان در نظام سیاسی ایران، نشاط آفرینی و هویت بخشی است....

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از  وزارت ورزش و جوانان، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در جلسه مدیران ارشد وزارت ورزش و جوانان با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد اظهار داشت: حوزه ورزش و فرهنگ و هنر دو نهادی هستند که بیشترین ظرفیت مدنی را در کشور دارند. حوزه فرهنگ و هنر به دلایلی اثربخشی لازم را در حوزه اجتماعی ندارد اما حوزه های ورزش و جوانان دو نهادی هستند که درحال حاضر بزرگترین ظرفیت اجتماعی را به دوش می‌کشند.

وی افزود: مهم‌ترین ویژگی ورزش و جوانان در نظام سیاسی ایران نشاط آفرینی و هویت بخشی است. دولت در حوزه صنعت به تولید انبوه محصولات کشاورزی می‌پردازد، در حوزه بهداشت و درمان به سلامت مردم توجه دارد. در بحث تولید و بازتولید ورزش کشور نیز دولت بسیار موفق عمل کرده است.

رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: ورزش را نباید از منظر تفریح و اوقات فراغت نگاه کنیم. ورزش یک نیاز اولیه و مرکز و منبع تولید سرمایه اجتماعی است که غرور ملی را درپی دارد. باید ورزش را از این حیث، از نیازهای اولیه بدانیم. دولت آقای روحانی در حمایت و توسعه ورزش بیشترین تلاش را انجام داد. در شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی باید در مسیر آرامش،  همدلی و، تعامل و وفاق حرکت کنیم .

وی اظهار داشت: درحال حاضر مجموعه ورزش کشور همدل، همسو و دلسوز هستند. در حوزه جوانان آقای تندگویان و دیگر همکاران این حوزه بسیار سختکوش هستند و اقدامات بسیار مثبتی در این بخش صورت گرفته است.

 صالحی امیری تاکید کرد : من به عنوان فردی که از نزدیک مدیریت ورزش کشور را نگاه می‌کنم شهادت می‌دهم که بیشترین تلاش در این دولت و همچنین مجموعه ورزش کشور با محوریت دکتر سلطانی‌فر صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: مجموعه ورزش کشور اخلاق‌مدار و توانمند و صاحب تخصص هستند. گسترش ورزش کشور در چهار سال گذشته و در دولت تدبیروامید قابل مقایسه با ادوار گذشته نیست که قطعا در آینده این کارها ماندگار می‌شود.

صالحی امیری تاکید کرد: ایجاد تک صدایی در ورزش کشور همکاری مشترک، وفاق و پرهیز از حاشیه پردازی از ویژگی های عملکرد در این دوره بوده است. این اولین استراتژی مشترک بین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بود که در سه سال گذشته شاهد آن بودیم.

رییس کمیته ملی المپیک افزود: گسترش روابط بین‌الملل یکی دیگر از برنامه‌های اجرایی ما بود. در این مدت اعزام‌های بین‌المللی را در قالب ستاد عالی در دستور کار قرار دادیم.

صالحی امیری در پایان گفت: ما باور داریم بدون حمایت دولت نمی‌توانستیم به اهداف خود برسیم. انصاف حکم می‌کند قدردان دولت و زحمات آنها باشیم.

تگ ها


سید رضا صالحی امیری کمیته ملی المپیک وزارت ورزش و جوانان