وقتی ستین صحبت های گواردیولا را به خوبی درک نکرد!

کیکه ستین سرمربی بارسا در نشست خبری قبل از ال کلاسیکو فاش ساخت که با پپ گواردیولا صحبت کرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، کیکه ستین روز بازی رئال و منچسترسیتی در برنابئو حضور داشت و از نزدیک شکست کهکشانی ها را به نظاره نشست. او پس از بازی به دیدار پپ گواردیولا رفت و از او برای ال کلاسیکو توصیه هایی گرفت اما تیم او یکشنبه شب نتوانست برابر رئال کاری از پیش ببرد و ۲-۰ بازنده شد.

بسیاری تصور می کردند که رئال پس از شکست ۱-۲ از سیتی، برابر بارسا حرفی برای گفتن نخواهد داشت اما در عمل اینگونه نشد و این به تفاوت تفکرات پپ و ستین بر می گردد.

ستین گفته بود که از ایده های پپ استفاده خواهد کرد اما یا او همه صحبت های پپ را به خوبی درک نکرده یا پپ فراموش کرده برخی توصیه های لازم را به سرمربی بارسا بدهد.

سیتی در بازی برابر رئال حفظ توپ را فراموش کرد و برنامه تاکتیکی خود را روی ضد حملات گذاشت. ادرسون گلر سیتی ابایی از فرستادن توپ های بلند برای گابریل ژسوس نداشت و هافبک ها به جای پاس های عرضی بی شمار، به دنبال ارسال پاس های عمقی و موقعیت سازی برای مهاجمان بودند.

در سوی مقابل اما ستین روی همان تفکرات قبلی خود ماند. تیم او در برنابئو به دنبال مالکیت توپ و میدان بود و هافبک ها همواره اصرار به پاس های عرضی داشتند و عجیب بود که آرتور ملو در یک صحنه با پاسی عمقی مسی را به کورتوا تک به تک کرد.

در نیمه دوم بارها پاس کاری های بارسلونا توسط هافبک های رئال قطع شد و حیرت آور اینکه ستین پس از مشاهده شرایط بد تیمش در ۴۵ دقیقه دوم، دستور تغییر تاکتیک نداد. او تنها اقدام به تعویض بازیکن کرد ولی برنامه تیمش هیچ تغییری به خود ندید.

پپ ایده های مخصوص به خود را دارد که از این حیث ستین به او بسیار شبیه است اما سرمربی سیتی مشکلی برای تغییر تاکتیک در برخی بازی ها ندارد و از ابزارهایش برای مقابله با هر تیمی به درستی استفاده می کند.

بیشتر بخوانید:

کیکه ستین: قرار نیست که فقط لیونل مسی گل بزند

جنجال بزرگ کمک مربی بارسا در ال کلاسیکو+ عکس

 

 

تگ ها


پپ گواردیولا کیکه ستین فوتبال جهان منچستر سیتی بارسلونا رئال مادرید فوتبال