وقتی سرمربی استقلال کمک حال پرسپولیس می شود

رفتن استراماچونی از استقلال و حواشی اتفاق افتاده در این باشگاه چندان برای پرسپولیسی‌ها بی لطف نبوده است...

مدال - فاطمه کیانی

همین چند روز پیش بود که استقلالی‌ها توانستند با حضور پرتعداد هواداران خود در آزادی تیم مدعی شهرخودرو را شکست دهند. این برد و ۱۲ بازی بدون باخت باعث شده بود تا هواداران آبی در آسمان‌ها پرواز کنند. آن ها تراکتور را گلباران کردند شهرخودرو را بردند و مقابل سپاهان در دقیقه پایانی پیروزی را با مساوی عوض کردند هیچ کس جلو دار تیم استراماچونی نشد آنها حتی بعداز سال‌ها توانستند به صدر جدول برسند و بعد از ۱۳۰۰ روز بالاتر از رقیب دیرینه خود یعنی پرسپولیس قرار بگیرند.
اگرچه فوتبال قابل پیش بینی نبوده و نیست اما خیلی ها معتقدند استرا اگر می‌ماند به راحتی می‌توانست در بازی با پیکان و شاهین پیروز شود تا طعم شیرین قهرمانی در نیم فصل را بچشد اما به یکباره ورق برگشت. استراماچونی قهر کرد و نامه فسخ قرارداد خود را به باشگاه ارسال کرد. قهر استرا جدا ازینکه باعث حواشی و به هم خوردن نظم درون باشگاه شد لطف‌هایی هم برای پرسپولیس داشت.

اول اینکه استقلال در حالی که در کورس قهرمانی قرار داشت در بازی با پیکان بدون سرمربی دو امتیاز را به راحتی از دست داد و پرسپولیس با شکست گل گهر نهایت استفاده را ازین وضعیت برد و با یک بازی کمتر تا یک قدمی رقیب سنتی خود رسید.

دومین لطف استراماچونی که شاید کمتر کسی به آن توجه کرد همدلی و انسجام تیمی پرسپولیس بود. اوایل فصل خیلی ها شاگردان کالدرون را متهم به بی انگیزگی و اشباع شدگی می‌کردند حتی شایعاتی مبنی بر اختلاف بازیکنان با سرمربی آرژانتینی به گوش می‌رسید. نتایج و عملکرد بازیکنان در ابتدای فصل نشان می‌دهد این فرضیه پر بی راه نیست. اما رفتن استراماچونی باعث برانگیخته شدن احساسات و افزایش انگیزه سرخپوشان شد و علاوه براین کم شدن فاصله امتیاز بار دیگر انگیزه و همدلی را بین سرخپوشان افزایش داد.

لطف دیگر سرمربی ایتالیایی آبی‌ها این بود که توقع پرسپولیسی‌ها از وزارت را بالا برد. بعد از این‌که استراماچونی رفت، وزارت ورزش به تکاپو افتاد و کل مبلغ قرارداد او را پرداخت کرد در شرایطی که می توانست این مبلغ تا آخرین لحظه پرداخت نشود و چه بسا کار به شکایت کشیده می‌شد. همچون شکایت برانکو از پرسپولیس که هم اکنون در کمیته انضباطی فیفاست.اما در شرایطی که تنها چند روز تا پرداخت طلب کالدرون باقی مانده است پرسپولیسی‌ها حالا از وزرات توقع دارند همان طور که قرارداد استرا را پرداخت کردند طلب سرمربی آرژانتینی آنها را هم پرداخت کنند.
به هرحال این یک واقعیت است که طبق تاکید انصاری‌فرد مدیرعامل سرخ‌ها و قدوسی مدیرروابط عمومی پرسپولیس طی چند روز اخیر، مهلت کالدرون رو به پایان است و پرسپولیس باید تا چند روز دیگر مطالبات مرد آرژانتینی را پرداخت کند. از این رو طبیعی است که پرسپولیسی ها نیز توقع دارند وزارت ورزش و دیگر نهادهای دولتی نیز برای ماندن کالدرون راهی را بروند که طی چند روز اخیر برای استقلال طی کردند.

بیشتر بخوانید:

استراماچونی سبب خیر می‌شود؛ آیا وزیر ورزش همچنان پرسپولیسی است؟

خشم عمومی علیه مدیر پرسپولیسی/حمله هواداران پرسپولیس به نبی

 

 

تگ ها


فوتبال ایران گابریل کالدرون آندره آ استراماچونی یادداشت اختصاصی پرسپولیس استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال