وقتی شفر بی خیال شال گردن آبی نمی شود

بردیا احمدی استقلال ب ......

بردیا احمدی
استقلال برابر تیم قعرنشین جدول رده‎بندی هم از کسب پیروزی عاجز ماند تا رویاهایش در لیگ برتر را بیش از گذشته به بوته فراموشی بسپارد. حالا دیگر بازگشت به کورس با این تیم و یا حتی تلاش برای کسب سهمیه هم دشوار شده؛ هرچند برخی بر این باورند که آبی ها اخیرا نمایش های خوبی داشته اند و شاید حق شان بود از مشهد با دست پر برگردند. در این بازی استقلال چند فرصت خوب گلزنی داشت که یکی از آنها هم به تیر دروازه سیاه جامگان برخورد کرد. با این همه نباید فراموش کنیم حریف آبی ها در این بازی تیمی بود که با انبوهی از مشکلات مواجه است؛ تیمی که درست در آخرین رده جدول رده بندی ایستاده و ساعاتی قبل از همین مسابقه دیروز نزدیک بود به خاطر پلمپ ساختمان باشگاهش، حتی امکان بازی برابر استقلال را پیدا نکند.
فارق از اینکه استقلال شفر بهتر شده یا نه و اصولا چه آینده ای در انتظار این تیم خواهد بود، به نظر می رسد اولین پروژه مدیران استقلال باید حذف کردن شال گردن این تیم از روی گردن مربی آلمانی باشد. شفر از همان روزهای اول حضورش در استقلال شال این تیم را دور گردنش انداخته و ظاهرا به هیچ قیمتی هم حاضر نیست آن را بردارد. این اصرار شفر از آنجایی غریب است که شاید هیچ کجای جغرافیای مدرن فوتبال، مشابه این رفتارها دیده نشود. حتی مربیان خارجی قبلی پرسپولیس و استقلال هم پیش از این فقط یک یا دو بازی از چنین شال هایی استفاده می کردند، اما شفر بی خیال نمی شود. البته که این ماجرا برای استقلال اشکال فنی ندارد، اما پافشاری روی استفاده از شال را می توان به نوعی نماد رفتار پوپولیستی شفر در کنار زمین قلمداد کرد که این خطرناک است.
به هر حال انتظار از یک مربی سرشناس و باتجربه مثل او این است کارش را در میدان انجام بدهد و این قبیل خوش رقصی ها را برای همکاران جوان و فاقد کارنامه اش در ایران باقی بگذارد. اگر شفر می تواند حال استقلال را خوب کند، حتما بدون شال و کلاه هم قادر به انجام این کار خواهد بود. پس چه بهتر که اسباب و ادوات رفتارهای عوام گرایه از کاراکتر او حذف شود و اینطور به نظر نرسد که او و پسرش صرفا برای کسب درآمد و تحریک لایه اول از احساسات هواداران به ایران آمده اند.
بردیا احمدی

تگ ها


اخبار روز استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال