وقتی فقط می‌بری؛ در تیم همه می‌‎خندند (عکس)

تیم ملی در شرایط ایده‌آلی قرار گرفته و بیش از هر چیزی شرایط این روزهای تیم ملی مدیون دراگان اسکوچیچ و تفکرات این مربی کروات است....

به گزارش "ورزش سه"، فوتبال ملی ایران روزهای تلخ و شیرین زیادی را با مربیان کروات پشت سر گذاشته است؛ از پوکله‌پوویچ گرفته تا اویچ که دوران حضورشان اصلا طولانی نشد تا بلاژویچ که با عنوان سومی جهان و کلی امیدواری به ایران آمد، ولی حتی با او هم نسل تکرارنشدنی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۰۲ کره جنوبی و ژاپن نرسید. برانکو دستیار برانکو اما چهار سال بعد ماموریت نیمه تمام استاد را تمام کرد و در شرایطی که به خصوص در سال‌های اول حضورش خیلی به او اعتماد وجود نداشت و نقدهای زیادی را تحمل می‌کرد، توانست ایران را به جام جهانی ۲۰۰۶ ببرد و سه بازی در جام جهانی و کسب یک امتیاز پایان کار او در تیم ملی ایران شد.


در میان مربیان کروات اما اسکوچیچ بیشترین نقد را تحمل کرده و شاید هیچ کسی فکر نمی‌کرد تیم ملی ایران در دوران شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های که این ویروس تحمیل کرده، بتواند در ۱۰ بازی پیاپی پیروز شود. اما این مربی ۵۳ ساله به نحو احسن در حال استفاده از تجربیات کسب شده در زندگی فوتبالی‌اش است و توانسته با حفظ نفراتی که کی‌روش طی هشت سال حضورش در کنار هم گرد آورد و تلاش برای تکمیل کردن این مجموعه، تیمی منسجم را برای فوتبال ایران شکل بدهد.


حالا تیم ملی با کسب سه پیروزی پیاپی در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ صدرنشین مقتدر فوتبال آسیاست؛  در اردوی تیم ملی هم همه چیز خوب پیش می‌رود و از عکس‌هایی که از آخرین تمرین تیم ملی منتشر شده، اینطور به نظر می‌آید که بازیکنان فارغ از هر مسئله دیگری به دنبال تداوم پیروزی‌‌های خودشان، اینبار مقابل کره جنوبی یکی از رقیبان کلاسیک فوتبال ایران هستند و این را می‌شود از خنده‌‌های سبکبالانه آنها در تمرین فهمید؛ خنده‌هایی که این روزها مسری شده و روی صورت تک تک اعضای تیم دیده می‌شود.

تگ ها


تیم ملی ایران تمرینات تیم ملی ایران