وقتی مانه به دروازه‌بان مصر مشاوره غلط می‌دهد!

محمد ابو جبل یا همان گاباسکی مصری‌ها در دقایق ابتدایی فینال بار دیگر ناجی کارلوس کی‌روش و هم‌تیمی‌هایش شد....

به گزارش "ورزش سه"، فینال جام ملت‌های آفریقا ۲۰۲۱ در شرایطی آغاز شد که در همان دقایق ابتدایی شوک بزرگی به مصری‌ها وارد شد. در حالی که هنوز یخ بازی آب نشده بود فرار از سمت چپ مهاجم سنگال سبب شد انگشت داور نقطه پنالتی را به سود هم‌تیمی‌های سادیو مانه نشان دهد.

در دقیقه چهار سالیو سیس فرار سریعی از سمت چپ ترتیب داد که تکل بلند عبدالمنعم او را در محوطه جریمه سرنگون ساخت و شانس بزرگ گلزنی به تیم ملی مصر با دفاع مستحکمش، درِ خانه سنگال را زد.

همان طور که انتظار می‌رفت سادیو مانه توپ را برداشت تا آن را روی نقطه پنالتی بکارد اما قبل از ضربه صحبت‌های محمد صلاح و پس از آن سادیو مانه با گاباسکی، دروازه‌بان مصر، صحنه بسیار جالبی را خلق کرد.

صلاح درحالی که جلوی دهانش را با دست گرفته بود در خصوص نحوه زدن پنالتی سادیو مانه که مدت زیادی با او در لیورپول هم‌بازی است، مشورت می‌داد. در همین بین مانه با آمدن به سوی صلاح و گاباسکی با انگشت دروازه‌ را به گلر حریف نشان داد تا او زودتر درون دروازه قرار بگیرد و صحبت‌هایش با صلاح را تمام کند.

با این حال تلاش کاپیتان سنگال در برهم زدن تمرکز محمد ابوجبل، چهره دوست داشتنی این روزهای مصر، کارساز نبود. گاباسکی مثل همیشه با اعتماد به نفس در ضربه پنالتی ظاهر شد و با قد و قامت منحصر به فردش یکی از برترین مهاجمان لیگ جزیره را به چالش کشید. دروازه‌بان مصر با تشخیص دقیق ضربه محکم مانه را که وسط و کمی متمایل به سمت راستش بود را مهار کرد و شگفتی‌سازی خود در این تورنمنت را تکمیل کرد.

گاباسکی که که گلر دوم تیم کی‌روش محسوب می‌شد پس از مصدومیت محمد الشناوی مقابل ساحل عاج به میدان رفت و در آن بازی یک پنالتی را با یک دست مهار کرد. او مقابل کامرون میزبان در نیمه نهایی نیز دو ضربه پنالتی را مهار کرده بود و حالا در فینال نیز در جریان بازی مهارت فوق‌العاده‌اش در پنالتی‌گیری را به رخ کشید.

تگ ها


تیم ملی سنگال سادیو مانه لیورپول