وقتی همه می گویند قلی زاده خط خورد/ کیروش پلی تیک زد یا دستش را رو کرد!

یک عکس دستهجمعی از ملیپوشان سبب شده تا عدهای علی قلیزاده را خط خورده نهایی تیم ملی بدانند ......

یک عکس دسته‌جمعی از ملی‌پوشان سبب شده تا عده‌ای علی قلی‌زاده را خط خورده نهایی تیم ملی بدانند.
به گزارش مدال، یک عکس دسته‌جمعی از اردوی ترکیه و اعلام شماره پیراهن‌های بازیکنان تیم ملی سبب شده تا عده‌ای علی قلی‌زاده را از همین حالا بازیکن خط خورده تیم ملی بدانند. اما به واقع چنین است؟
طبق قوانین جام جهانی، بازیکنان مجاز به بازی با پیراهن‌هایی با شماره یک تا 23 خواهند بود و با استناد بهاین قانون، قلی‌زاده‌ای که در اردوی ترکیه شماره 24 را بر تن کرده خط خورده قطعی تیم ملی از لیست نهایی لقب گرفته است. این اتفاق در حالی رخ داده که در اردوی ترکیه، مهدی ترابی، محمدرضا خان‌زاده و سامان قدوس که پیش از این بازی شماره پیراهن‌هایی بالاتر از 23 در اردوی تیم ملی حضور داشتند به ترتیب با پیراهن‌های شماره 2، 13 و 14 حضور یافتند تا این شائبه که قلی‌زاده خط خواهد خورد تقویت شود.
با این حال چنین شائبه‌ای را به چند دلیل می‌توان به طور قطعی رد کرد. اول اینکه کی‌روش همواره به دنبال فریب رقبا بوده و بارها شده که شماره پیراهن‌های بازیکنان اصلی را در یک بازی رسمی یا غیررسمی به منظور سردرگم کردن رقیب تغییر دهد. حال بسیار بعید است که سرمربی تیم ملی با چنین روندی بازیکن خط خورده تیم ملی را چند روز قبل از اعلام لیست نهایی اعلام کند.ایا کیزوش که گفته هیچ کس نمی داند آخرین لحظه چه بازیکنی خط می خورد به همین سادگی بازیکن خط خورده را لو می دهد؟ به نظر شما کیروش پلی تیک زده یا دستش را رو کرده؟ 
دوم اینکه تا پیش از اعلام لیست نهایی، امکان تغییر در شماره پیراهن‌ها وجود دارد و فیفا از این منظر محدودیتی اعمال نکرده است. به عبارت بهتر ممکن است هر بازیکن دیگری از لیست نهایی تیم ملی خط بخورد و قلی‌زاده شماره پیراهن آن بازیکن را برای جام جهانی در اختیار داشته باشد.
دلیل سوم و پایانی هم به اظهارنظر کی‌روش پیرامون بازیکنان لیست استندبای برمی‌گردد. حسین حسینی، جلال حسینی، کاوه رضایی و وریا غفوری 4 بازیکنی هستند که با اعلام سرمربی تیم ملی در لیست استندبای قرار دارند و ممکن است در لیست پایانی تیم ملی حضور داشته باشند. به عبارت بهتر وقتی بازیکنانی خارج از اردوی ترکیه این شانس را دارند که راهی جام جهانی شوند پس این شانس را باید برای بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی نیز قائل شد.
گفتنی است لیست نهایی تیم ملی فردا اعلام خواهد شد.

پرهام زنجانی مدال

تگ ها


اخبار روز ایران فوتبال