وقتی هنرپیشه ها راهکار فوتبالی می دهند!

هنرمندان طرفدار تیم فوتبال پرسپولیس این روزها چنان بحث های فنی می کنند و در مورد کالدرون نظر می دهند که تصور می کنی اینها مربی اند و کالدرون باید با تفکرات آنها تیمش را جلو می برده است!...

به گزارش مدال، محسن کیایی حرف هایی می زند شبیه به حرف های سعید راد. او هم که هنرمند است و ظاهرا طرفدار پرسپولیس می گوید: کالدرون با بازیکنان بزرگ مشکل داشته و من زیاد او را دوست ندارم. سعید راد هم که نوه اش در پرسپولیس جزو 18 نفر نبود  و از این تیم جدا شد هم حرف هایی شبیه به همین موارد را می گفت  و از کالدرون هم خوشش نمی آمد!
سوال اما اینجاست که کدام مربی بزرگ در دنیا وجود دارد که در سیستم های مدرن بازیکنانی بزرگ ( به اصطلاح این هنرمندان) را در تیمش نگه دارد و موفق هم بشود؟مربیان بزرگ معمولا تک تک بازیکنانشان باید کاملا سرباز تیم و مجری فرمان های مربی باشند. از سر آلکس فرگوسن که با کفش بکهام را می زد بگیرید تا برسید به ژاکه و مورینیو و آنجلوتی و  در نهایت کی روش!
پرسش جایی بیشتر و عمیق تر می شود که به یاد آوریم کالدرون تیم را صدرنشین لیگ ایران تحویل داد و رفت. اصالتا چه فرقی دارد که بازیکن بزرگ باشد یا کوچک؟ مهم موفقیت تیم است و لا غیر. اینکه هر هواداری یک بازیکن را دوست داشته باشد یا حتی همه هواداران یک بازیکن ویژه را دوست داشته باشند در مسیر موفقیت اهمیتی ندارد حداقل در فوتبال دولتی ما اهمیتی ندارد که هوادار بازیکنی را دوست داشته باشد یا نه، مهم اینست که مربی کدام بازیکنان را می خواهد و در نهایت آیا کارنامه خوبی به دست می آورد یا نه؟
 طارمی و رامین رضائیان هم بازیکنان محبوبی بودند اما برانکو آنها را کنار گذاشت، محسن مسلمان را هم ایضا! مهم اینست که تیم موفق شود نه اینکه هر هوادار بازیکن مورد نظر خودش را که دوست دارد در قاب عکس تیم ببیند. این قاعده فوتبال منظم و مدرن است و مربیانی که به جای نظم دنبال بازیکن بزرگ می روند و تیمشان را با ستاره ها می بندند هرگز موفق نمی شوند البته منظور از بازیکن بزرگ، بازیکنی که تاکتیک های مربی را اجرا می کند نیست، منظور بازیکنی است که به حکم محبوبیتش نظم تیم را به هم می ریزد و بعضا فرامین مربی را گوش نمی کند و با اتکا به محبوبیتش هوادار را جلوی مربی قرار می دهد. 

 

بیشتر بخوانید:

حمله بازیگر پرسپولیسی سینما به کالدرون؛ او با بازیکنان بزرگ مشکل داشت!
 

تگ ها


اخبار پرسپولیس سعید راد هنرمندان اخبار کالدرون آخبار لیگ برتر محسن کیایی فوتبال