وقتی هیچ چیز سرجایش نیست/ورود غیرورزشی ها به ورزش

نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی طی نامه ای به وزارت ورزش، به بازی های جام حذفی ورود کرد....

نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی طی نامه ای به وزارت ورزش، به بازی های جام حذفی ورود کرد.

به گزارش خبرنگار مدال، امروز تصویری از نامه نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی به وزارت ورزش منتشر شد که در آن، نماینده محترم به وزارت ورزش تذکر داده بود که چرا استقلال و پرسپولیس که تیم هایی دولتی هستند به تیم های شهرستانی در جام حذفی گل زده اند؟!
کاری به سوال جالب توجه نماینده محترم از وزارت ورزش نداریم اما آیا ورود افراد غیرمتخصص به ورزش می تواند کمکی برای ورزش و فوتبال ایران باشد؟ مضمون نامه البته خود گویای همه چیز است.
یکی از معضلات ورزش و البته فوتبال در تمامی سال های گذشته ورود افراد غیرورزشی به این مقوله است. کافی است نیم نگاهی به باشگاه های فوتبال داشته باشیم هر زمانی که شاهد ورود غیرورزشی ها به این حیطه بوده ایم نتیجه ای جز ناکامی برای باشگاه ها نبوده است. مشکل ورزش و فوتبال از آن جا نشات می گیرد که هر آن که به قولی حتی در محله اش لگدی به توپ فوتبال زده باشد خودش را کارشناس، خبره و آگاه در این زمینه می داند. فارغ از این موضوع که مگر افراد عادی و حتی بسیار باسواد و درس خوانده و با مطالعه در زمینه جراحی قلب، مسائل حقوقی و ... نظر می دهند که تمامی مردم کوچه و بازار خودشان را محق می دانند که در ورزش و فوتبال اعمال نظر کنند و بعضا کارشناسی کنند و حتی تصمیمات مثلا سرمربی یک تیم را زیرسوال ببرند؟!
مطمئنا ورزش ما آن روزی می تواند قله های بلند موفقیت را در ابعاد جهانی آن طور که بایسته و شایسته است فتح کند که عالمان و خاک خورده های این رشته برای آن تصمیم گیر باشند و نه این که مدیر صنعتی مدیرعامل باشگاه شود یا فلان معاون درس خوانده در حوزه نفت معاون بهمان باشگاه و یا نماینده مجلس درباره چرایی باز شدن دروازه در دقایق پایانی اظهار نظر کند.
و اما یک نکته قابل تعمق است! آیا نمایندگان محترم مجلس می توانند به  این موضوع هم ورود کنند که چرا استقلال در 20 دقیقه پایانی بازی های امسالش اکثرا گل می خورد و آیا این نکته را نیز می توان به نامه نماینده محترم مجلس به وزارت ورزش ضمیمه کرد؟!
ای کاش افراد می دانستند که فقط باید به جاهایی ورود کنند که در آن زمین تخصص دارند که اگر چنین نباشد، می شود همین آشفته بازار کنونی، همه کارشناس اجتماعی اند، همه فعال ومنتقد سیاسی اند، همه اظهار نظر اقتصادی می کنند و همه کارشناس فوتبالند!

 

بیشتر بخوانید:

تکذیب یک شایعه/ رای سوپرجام هنوز اعلام نشده است

وقتی هیچ چیز سرجایش نیست/ورود غیرورزشی ها به ورزش

تگ ها


باشگاه استقلال باشگاه پرسپولیس نماینده مجلس نماینده تبریز فوتبال