وقتی وزیر ورزش خنده را بر لب‌های شفر نشاند

جشن قهرمانی استقلال در رقابتهای جامحذفی با حواشی بسیار زیادی توأم بود، جایی كه بیانضباطی و ناهماهنگی در برگزاری مراسم به حدی چشمگیر بود كه یك بار دیگر ثابت كرد فوتبال به اصطلاح حرفهای در ایران هنوز فاصله بسیار زیادی با استانداردهای روز دنیا دارد ......

جشن قهرمانی استقلال در رقابت‌های جام‌حذفی با حواشی بسیار زیادی توأم بود، جایی كه بی‌انضباطی و ناهماهنگی در برگزاری مراسم به حدی چشمگیر بود كه یك بار دیگر ثابت كرد فوتبال به اصطلاح حرفه‌ای در ایران هنوز فاصله بسیار زیادی با استانداردهای روز دنیا دارد.
 علاوه بر این حواشی اما هنگام اعطای مدال قهرمانی و بالا بردن جام اتفاقات جالبی نیز رخ داد از جمله رویارویی ستاره‌های سرشناس این تیم با وزیر ورزش و جوانان كه در این دیدار كوتاه صحبت‌های جالبی میان طرفین رقم خورد كه می‌تواند ثابت كند دكتر سلطانی‌فر وزیر ورزش تا چه اندازه اخبار و اتفاقات فوتبال در ایران را پیگیری می‌كند چون شناخت او از مربیان و بازیكنان جالب توجه بود.
جالب‌ترین برخورد میان وزیر و استقلالی‌ها زمانی بود كه دكتر سلطانی‌فر با وینفرد شفر روبه‌رو شد. مرد آلمانی كه صبح روز فینال قراردادی پرحاشیه با باشگاه به امضا رساند تا برای دو سال دیگر سكاندار آبی‌ها باقی بماند، در برخورد با وزیر ورزش حرف‌های جالبی شنید و حسابی از شناختی كه نفر اول ورزش ایران از او و شاگردانش دارد جا خورد. وزیر ورزش با بیان اطلاعاتی كوتاه از عملكرد سرمربی استقلال از شفر بابت خدماتی كه در مدت حضورش روی نیمكت ارائه داد تشكر و از بابت تمدید قرارداد و ماندن او در سمت سرمربیگری استقلال اظهار شادمانی كرد و ابراز امیدواری كرد قهرمانی‌های پیرمرد آلمانی با این تیم محبوب در آسیا نیز ادامه یابد. این صحبت‌ها خنده را بر لبان شفر آورد تا او نیز از این توجه و علاقه وزیر به فوتبال تمجید كند.
اما گفتمان وزیر با سرمربی آلمانی و شناخت كامل او از عملكرد شفر تنها نكته جالب در اتفاقات و برخوردهای جشن قهرمانی نبود چون بودند برخی ستاره‌های استقلال كه از صحبت‌های وزیر پیرامون خودشان حسابی سورپرایز شدند از جمله دو، سه بازیكن جوان كه فصل فوق‌‌العاده‌ای را سپری و به اردوی تیم ملی رسیدند تا شانس حضور در جام جهانی‌ 2018 روسیه را نیز داشته باشند. وزیر ورزش در برخورد با بازیكنانی همچون سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، امید نورافكن و همین‌طور مجید حسینی آنها را استعدادهای فوتبال ایران و سرمایه‌های تیم ملی در یك دهه آتی نامید و با بیان اینكه باید قدر توانایی و فرصتی كه نصیب‌شان شده را بدانند خطاب به آنها گفت: «اگر قدر خودتان را بدانید تا 10 سال دیگر می‌توانید صاحب پیراهن مقدس تیم ملی باشید؛ پس از حواشی دوری كنید و روی فوتبال تمركز داشته باشید».
اما دیگر حاشیه جالب در برخورد وزیر ورزش با استقلالی‌ها هنگام اعطای مدال‌های قهرمانی لحظه رویارویی دكتر سلطانی‌فر با كاپیتان آبی‌ها بود. مهدی رحمتی كه فصل خاصی را پشت ‌سر گذاشت به عنوان آخرین بازیكن روی سكو حاضر شد به همین خاطر برخورد او با وزیر ورزش طولانی‌تر از سایرین بود تا همین فرصت، زمینه گفت‌وگوی مختصری را فراهم كند. وزیر ورزش در این لحظه با پیش كشیدن مشكلات رقم‌خورده برای رحمتی از سعه صدر این بازیكن در كنار آمدن با نیمكت‌نشینی و تصمیمات مدیریتی و كادر فی باشگاه ابراز رضایت كرد و بالا بردن جام را پاداش همین صبوری دانست كه مهدی رحمتی نیز با خنده از این صحبت‌های وزیر تشكر كرد.
مكث
صحبت‌های گرم و خودمانی وزیر ورزش با بازیكنان و مربیان استقلال در همان دقایق كوتاه دیدار برای اهدای مدال نشان داد دكتر سلطانی‌فر علاقه خاصی به رشته فوتبال و پیگیری اخبار حاشیه‌ای باشگاه‌ها و مربیان دارد كه همین امر می‌تواند نقطه اتكایی برای آینده فوتبال در ایران باشد، نكته‌ای که استقلالی‌ها نیز به صورت كامل با آن مواجه شدند تا حسابی سورپرایز شوند.

تگ ها


استقلال فوتبال