وقتی ولخرجی‌‌های بارسلونا در هیاهوی پاریسی‌ها محو شد!

درحالی که بریز و بپاشهای پاریسنژرمن برای خرید بازیکن در فصل جاری بیش از همه تیمها به چشم آمده، ولخرجی باشگاه بارسلونا برای خرید بازیکن در این فصل هم دستکمی از رقیب فرانسویاش نداشته است ......

درحالی که بریز و بپاش‌های پاری‌سن‌ژرمن برای خرید بازیکن در فصل جاری بیش از همه تیم‌ها به چشم آمده، ولخرجی‌ باشگاه بارسلونا برای خرید بازیکن در این فصل هم دست‌کمی از رقیب فرانسوی‌اش نداشته است.
فصل جاری از حیث سرمایه‌گذاری برای خرید بازیکن در لالیگا فصلی متفاوت بوده و میان 20 تیم این لیگ، بدون شک بارسلونا بیشترین سهم از این سرمایه‌گذاری را داشته است. آبی‌و‌اناری‌های کاتالونیا در تابستان سال 2017 و زمستان سال 2018 مجموعاً 414 میلیون یورو برای خرید بازیکن خرج کرده‌اند که تنها 160 میلیون یوروی آن ژانویه امسال صرف خرید فیلیپه کوتینیو از لیورپول شد و این رقم تأثیر بسزایی در افزایش 133 درصدی خرید‌های زمستانی لالیگا در مقایسه با خریدهای زمستانی لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا در فاصله سال‌های 2010 تا 2017 داشته است.
طبق آمارهای ارائه شده در موسسه مطالعاتی CIES، بارسلونا که بخش قابل توجهی از بودجه خریدهای تابستانی و زمستانی‌اش در فصل جاری را به لطف انتقال 222 میلیون یورویی نیمار به پاری‌سن‌ژرمن تأمین کرد، تابستان سال 2017 رقمی معادل 214 میلیون یورو و ماه ژانویه سال 2018 هم 173 میلیون یورو دیگر برای خرید بازیکن هزینه کرد و به این ترتیب مجموع خرجی که برای تقویت تیمش در این فصل انجام داده به 414 میلیون یورو می‌رسد که تنها 4 میلیون یورو کمتر از کل رقمی است که پاری‌سن‌ژرمن ولخرج برای خرید بازیکن هزینه کرده است.
بارسلونا اما در پنجره نقل و انتقالات زمستان سال 2018، ولخرج‌ترین تیم اروپا بوده است. این تیم اگرچه تنها دو بازیکن خرید (کوتینیو 160 میلیون یورویی و یری مینای 13 میلیون یورویی) خرید اما مجموع قیمت آنها کافیست که این تیم در صدر تیم‌هایی قرار بگیرد که ژانویه امسال بیشترین هزینه را برای تقویت تیم‌های‌شان انجام داده‌اند.

تگ ها


اخبار روز فوتبال