وقتی که آزادی، نمایشی و دروغین نباشد

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت-تماشای سالن والیبال آزادی بدون حضور بانوان، به مراتب قابل تحمل تر از تماشای قاب های سفارش شده از حضور تزئینی بانوان روی سکوهای این ورزشگاه است ......

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت- تماشای سالن والیبال آزادی بدون حضور بانوان، به مراتب قابل تحمل تر از تماشای قاب های سفارش شده از حضور تزئینی بانوان روی سکوهای این ورزشگاه  است. در همه این سال ها از تلخی و گزندگی ممنوعیت ورود نیمی از جمعیت جامعه به محیط های ورزشی کم نشده اما مدیران رده بالا به جای شکستن این تابو و باز کردن گیت های استادیوم ها به روی زن ها، ترجیح می دهند برای دور زدن قوانین صریح جهانی نقشه بکشند. این بازی زشت از وبسایت ویژه بلیت فروشی آغاز مي شود.

در سايت فروش آنلاين بليت بازي هاي ليگ جهاني، ظرفيتي براي خريد بليت بانوان در نظر گرفته شده اما اين ظرفيت از همان اولين ثانيه اولين روز بليت فروشي پر است و دخترها اجازه ندارند هيچ سوالي درباره اين معادله عجيب بپرسند. قدم دوم، نشاندن گروهی از خانم ها در یک بخش از ورزشگاه است. خانم هایی که یا  آیدی کارت مخصوص در اختیار دارند و یا نام شان در فهرست هایی که از بالا می آیند، گنجانده شده است. حیرت انگیز است که این بانوان حاضرند به این معامله سیاه تن بدهند و به قیمت تماشای ستاره های والیبال، دنیا را فریب بدهند و شرایط را برای حضور واقعی و بی سناریوی خانم ها در استادیوم دشوار و پیچیده تر از همیشه کنند. کاری که بانوان فرمایشی آزادی انجام می دهند، یک گل به خودی دردناک است. شاید مدیران فدراسیون جهانی والیبال نمی دانند اما زن های این روزهای آزادی، تنها ماکتی از بانوان ایرانی هستند. جماعتی که نبودن شان، دلگرم کننده تر از بودن شان است.

باز شدن در ورزشگاه ها روی زن و دخترهای ایرانی، وقتی ارزش خواهد داشت که همه بتوانند آزادانه بلیت بخرند و فریادهای دلخواه شان را روی سکوها سر بدهند. وقتی که آزادی، نمایشی و دروغین نباشد.  وقتی که سهم دخترها از ورزشگاه، به مراسم های ختم یا میتینگ های سیاسی محدود نشود.

 

تگ ها


اخبار روز لیگ جهانی والیبال فوتبال