وقتی کومان به جذب ارلینگ هالند پاسخ منفی داد

رونالد کومان در زمان سرمربیگری اورتون فرصت جذب ارلینگ هالند را برای این تیم رد کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، حالا همه برای جذب ارلینگ هالند می جنگند اما وقتی او در لیگ دسته دوم نروژ برای بیرن به میدان می رفت، شرایط کاملاً متفاوت بود. اما یک نکته جالب در این زمینه وجود دارد و آن به فرصت سوزی رونالد کومان در زمان حضور روی نیمکت اورتون برمی گردد؛ جایی که او فرصت جذب ارلینگ هالند را از دست داد.

اما استیو والش که نقش بسزایی در استعدادیابی بازیکنانی نظیر انگولو کانته، ریاض محرز و جیمی واردی را در لستر ایفا کرد و به عنوان دستیار کلودیو رانیری در این تیم فعالیت کرده بود در سال ۲۰۱۹ طی مصاحبه ای با اتلتیک صحبت‌های جالبی را مطرح کرده و گفته بود: " فرصت جذب ارلینگ هالند با ۴ میلیون یورو وجود داشت و پدرش نیز این را پذیرفته بود اما اورتون و کومان آن را رد کردند."

در واقع والش امضای قرارداد با ارلینگ هالند را به رونالد کومان و اورتون توصیه کرده بود اما آنها از جذب این بازیکن صرف نظر کرده و آن را یک انتقال خوب نمی دانستند. هالند یک سال بعد به مولده رفت و پس از آن در ژانویه ۲۰۱۹ به باشگاه سالزبورگ نقل مکان کرد. ستاره نروژی در آنجا نمایش های درخشانی از خود به جا گذاشت تا دورتموند او را به خدمت بگیرد؛ جایی که اکنون تا به اینجا آمار ۵۷ گل و ۱۵ پاس گل را از خود به ثبت رسانده و در کنار کیلیان امباپه به عنوان آینده دنیای فوتبال محسوب می شوند.

مطمئنا حالا هواداران اورتون نیز بسیار ناراحت و غمگین هستند که می بینند تیمشان در آن زمان فرصت جذب یکی از بزرگ ترین استعدادهای دنیای فوتبال را از دست داده است.  اما این تنها فرصت‌سوزی اورتون محسوب نمی شود چرا که آنها موقعیت جذب بازیکنانی نظیر هری مگوایر و اندی رابرتسون که اکنون جزو بهترین مدافعان لیگ برتر انگلیس هستند را هم از دست داده بودند.

تگ ها


ارلینگ هالند رونالد کومان اورتون بروسیا دورتموند فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال