ونگر: انتقادها از من در سال‌های آخر غیرمنصفانه بود

آرسن ونگر، سرمربی سابق آرسنال، باور دارد که انتقادهای غیرمنصفانه‌ای در سال‌های آخر حضورش در این تیم مطرح شده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مربی فرانسوی در سال ۲۰۱۸ و پس از یک بازه ۲۲ ساله حضور روی نیمکت توپچی‌ها از جمع آنها جدا شد. او در طول این مدت موفق شد سه قهرمانی لیگ برتر، هفت قهرمانی جام حذفی و یک حضور در فینال لیگ قهرمانان را برای این تیم به ارمغان بیاورد.

با این حال این باشگاه پس از انتقال از هایبری به امارات در سال ۲۰۰۶ با مشکلات جدی مواجه شد و فریادهای «اخراج ونگر» به شعار همیشگی هواداران در فصل‌های پایانی حضور او روی نیمکت تبدیل شده بود. اما آرسنال پس از جدایی ونگر نتوانسته حتی حضور ثابت خود در فوتبال اروپا را حفظ کند و فصل گذشته در رده هشتم هشتم قرار گرفت که بدترین رتبه آنها در ۲۵ سال اخیر به حساب می‌آمد.

آرسن ونگر در گفتگو با تلگراف درباره شرایط جدایی خود از آرسنال گفت:« من فکر می‌کردم مردم در سال‌های آخر کمی تند رفتند. ما در سال ۲۰۱۶ در لیگ دوم شدیم. لستر قهرمان شد اما سایر تیم‌ها هم عملکرد خوبی داشتند و لستر فقط در سه بازی شکست خورد. ما در سال ۲۰۱۷ برای اولین بار در ۲۰ سال اخیر در بین چهار تیم صدر جدول نبودیم اما ۷۵ امتیاز کسب کردیم. مردم متوجه نمی‌شوند. ما در برابر چلسی قهرمان جام حذفی شدیم که به تازگی قهرمانی لیگ را به دست آورده بود و شانس کسب دبل داشت. پس از آن در سال ۲۰۱۸ برابر منچسترسیتی در فینال جام اتحادیه شکست خوردیم و در نیمه نهایی لیگ اروپا نیز با اختلاف یک گل بازی را به اتلتیکو مادرید واگذار کردیم.»

او در ادامه اضافه کرد:« اما ببینید، من بهترین سال‌های دوران حرفه‌ای خودم را صرف پیشرفت چیزی کردم که فکر می‌کردم اهمیت زیادی دارد و آن موضوع احداث ورزشگاه بود که جواب هم داد و باشگاه در موقعیتی قرار گرفت که بتواند با آینده روبرو شود و پتانسیل عملکردی خوب را داشته باشد. مهم‌تر از هر چیزی این بود که ما پیروز شدیم و چیزی که بیشتر از همه به آن افتخار می‌کنم این است که باشگاه را در چنین موقعیتی قرار دادم.»

تگ ها


آرسن ونگر فوتبال جهان آرسنال لیگ برتر فوتبال