ونگر: برگزاری دو سال یک بار جام جهانی به خاطر پول نیست

آرسن ونگر، سرمربی سابق آرسنال، بار دیگر ایده برگزاری هر دو سال یک بار جام جهانی را مطرح کرده و مدعی شده که این موضوع مربوط به پول نیست و فرصت استراحت بهتری را برای بازیکنان فراهم خواهد کرد....

به گزارش "ورزش سه"، ونگر یکی از بزرگترین حامیان برنامه برگزاری دو سال یک بار جام جهانی است و بارها در پست خود به عنوان مدیر توسعه جهانی فوتبال در فیفا این موضوع را مطرح کرده است. و حالا ونگر در گفتگو با نشریه فرانسوی اکیپ توضیح مفصلی درباره این طرح داده و مدعی شده که انجام چنین کاری باعث خواهد شد که یک تورنمنت ملی در هر تابستان برگزار شود.

ونگر گفت:« اساس این طرح برگزاری گروهی مسابقات انتخابی در تابستان هر سال است و در آخر فصل، رقابتی بزرگ، جام جهانی یا مسابقات قاره‌ای برگزار خواهد شد. بازیکن بین دو پنجره انتخابی در تمام طول سال در اختیار باشگاهش خواهد بود.»

در تقویم فعلی چهار وقفه ملی در هر فصل برای برگزاری دیدارهای دوستانه و مسابقات انتخابی در ماه سپتامبر، اکتبر، نوامبر و مارس وجود دارد که بازیکنان در طول آن برای حضور در اردوهای ملی به سراسر جهان پرواز می‌کنند. ونگر باور دارد که طرح فیفا به حل این مشکل هم کمک خواهد کرد. او در این باره گفت:« دوره برگزاری دیدارهای باشگاهی و دیدارهای ملی باید تداخل کمتری با یکدیگر داشته باشند و بنابراین سفرهای بین المللی کمتری هم از سوی بازیکنان انجام شود. هیچ هدف مالی پشت این طرح نیست. همان تعداد بازی مانند گذشته برگزار خواهد شد و بازیکنان کمتر در اردوهای ملی حاضر می‌شوند. هدف این طرح بهبود سطح بازی و رقابت‌ها است و هیچ انگیزه مالی وجود ندارد. بازیکنان دیدارهای بیشتری انجام نداده و تعطیلی اجباری پس از مراحل پایانی حداقل ۲۵ روز خواهد بود.»

ونگر امیدوار است که این برنامه در سال ۲۰۲۸، دو سال پس از برگزاری جام جهانی ۲۰۲۶ در آمریکا، کانادا و مکزیک، اجرایی شود. فیفا در ماه می رای به بررسی این پروژه داد و شرایط آن در حاضر در دست بررسی قرار دارد.

تگ ها


فیفا آرسن ونگر