ونگر: کارمان برای رسیدن به فینال، آسان نبوده است

سرمربی توپچی ها خواهان تکمیل افتخاراتش در انگلستان و فتح کارابائو کاپ (جام اتحادیه) است ......

سرمربی توپچی ها خواهان تکمیل افتخاراتش در انگلستان و فتح کارابائو کاپ (جام اتحادیه) است.

آرسن ونگر و تیمش در روز یکشنبه هفته آینده در چارچوب دیدار فینال کارابائو کاپ (جام اتحادیه انگلیس) به مصاف منچستر سیتی خواهند رفت. ونگر در صورت کسب این جام، به هشتمین سرمربی تبدیل خواهد شد که لیگ برتر، جام حذفی و جام اتحادیه را فتح کرده است.

صحبت های ونگر در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار فینال جام اتحادیه را به نقل از وبسایت رسمی باشگاه آرسنالمی خوانیم:

آیا لحظه ای وجود داشت که فکر کنید شانس قهرمانی در این جام را از دست خواهید داد؟

احتمالا در بازی برابر نوریچ سیتی؛ آن دیدار را در وقت های اضافه برنده شدیم اما 1-0 عقب بودیم و در آن لحظات بیشترین نگرانی را داشتم زیرا در دقایق انتهایی، کار را به تساوی کشاندیم.

به دلیل مصاف با تیم هایی خوب، در راه رسیدن به فینال (با به ثمر رساندن 6 گل) بسیار اقتصادی عمل کرده ایم. اگر به مسیری که طی کرده ایم نگاه کنید، متوجه خواهید شد که کارمان آسان نبوده است. باید چلسی و وست هم را شکست می دادیم. در مجموع بر این باورم که چندان اهمیت ندارد چگونه به فینال رسیده ایم زیرا به محض رسیدن به این مرحله، خواهان فتح این جام بودیم.

همیشه با تیم جوانان در این تورنمنت شرکت می کردم اما اکنون فرصت خوبی در اختیار داریم و با بازیکنان ثابت مان به میدان خواهیم رفت. برای فتح این جام به ومبلی می رویم زیرا می خواهیم هواداران مان خوشحال به خانه برگردند.

ونگر در خصوص شکست در دقایق پایانی دیدار برابر بیرمنگام در سال 2011 افزود:

بیرمنگام گل های آسانی را به ثمر رساند. برخورد میان شزنی و کوشیلنی در آخرین دقیقه بازی که به اشتباه مان منجر شد را به خاطر دارم. آن بازی از کیفیت خوبی برخوردار بود و بیرمنگام نمایش خوبی ارائه کرد. در فینال پیش رو، منچستر سیتی شانس اصلی قهرمانی است و بنابراین باید برای خلق یک سورپرایز، سطح بازی مان را ارتقا دهیم.

در خصوص مصدومان:

در دیدار شب گذشته، مصدومی نداشتیم. امروز و فردا چیزهای بیشتری در خصوص شرایط آیوبی و رمزی خواهیم دانست.

اوزیل:

او دیروز جلسه تمرینی خوبی را پشت سر گذاشت و به نظرم در شرایط خوبی قرار دارد. باید ببینیم وی امروز چگونه عمل خواهد کرد.

درباره بازی کردن اوسپینا و احساس پتر چک:

هر یک از بازیکنان باید تصمیمات گرفته شده را بپذیرند. معتقدم اوسپینا دروازه بان فوق العاده ای است.

چگونه آگوئرو را متوقف می کنید؟

در وهله اول با داشتن نظم تیمی خوب. انتظار عملکردی عالی از مدافعان مان را دارم. شناختی که نسبت به آگوئرو داریم یک مزیت تلقی می شود. شاید بتوانیم بازیکنانی که او را تغذیه می کنند را متوقف کنیم.

کوین دی بروین:

او پیشرفت خوبی داشته و یکی از نقاط قوت منچستر سیتی محسوب می شود زیرا به بازیکنی کامل تبدیل شده است. دی بروین نمونه یک هافبک مدرن است. وی در لحظات مهم، بسیار هوشمندانه عمل می کند و همچنین به سختی تلاش کرده و با هر دو پایش بازی می کند. در مجموع از عملکرد خوب این بازیکن، تعجب نکرده ام.

چگونگی متوقف کردن دی بروین:

آن ها بازیکنان خوب بسیاری دارند که به نظر می رسد باید متوقف شوند اما بهتر است روی برنامه تیمی تمرکز کنیم نه یک بازیکن خاص.

روی کین، جک ویلشر را بازیکنی دانست که بیش از حد درباره اش بزرگنمایی شده است. ونگر در واکنش به این صحبت ها بیان کرد:

درک چنین صحبت هایی بسیار سخت است. شخصاً به جک اعتقاد بسیاری دارم. او دیشب در تیمی بازی کرد که عملکرد چندان خوبی نداشت. آیا او برابر اوسترشوند یکی از بهترین نمایش هایش را ارائه کرد؟ البته که نه. روی کین می داند که چنین بازی هایی برای هر بازیکنی وجود دارد.

تگ ها


اخبار روز آرسنال UEFA Europa League فوتبال