وکیل سوشا مکانی: نبابد پرسپولیس زمین بخورد

وکیل سوشا مکانی می گوید که هجمه ای که به نورشرق و فدراسیون فوتبال وارد می شود، ناجوانمردانه است....

به گزارش "ورزش سه"، آرش شکرریز وکیل سوشا مکانی درخصوص پرونده موکلش و باشگاه پرسپولیس گفت: حکم قطعی این پرونده در آبان ۹۹ از سوی کمیته استیناف صادر شده و موارد تجدید نظر آن گذشته و لازم الاجراست ولی متأسفانه باشگاه پرسپولیس برای پرداخت این مبلغ تمکین نکرده است و علی رغم تمام تلاشی که برای تعامل داشتیم، به نتیجه نرسیدیم.


وی درباره اینکه اعلام شد باشگاه پرسپولیس با طلبکارانش به توافق رسیده و به همین دلیل پنجره نقل و انتقالات این تیم باز شده است، گفت: این شایعه ای یبش نیست و توافقی با ما نشده است. با بخشی از طلبکاران تفاهم شده، بخشی از طلب ها پرداخت شده و بخشی نیز طلب خود را بخشیده اند که این را به عنوان سندی جهت تلاش برای تسویه بدهی ها به کمیته تعیین وضعیت ارائه شده است.


او ادامه داد: ولی مسئله اینجاست که مهلتی برای پرداخت این بدهی ها تعیین شده و تضمین هایی گرفته شده است که اگر باشگاه پرسپولیس تا تاریخ ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ این بدهی را پرداخت نکند، با مجازات های سنگینی نظیر کسر امتیاز در انتظار این باشگاه است.


او درباره اینکه آیا تضامین پرسپولیس برای او قابل قبول است یا خیر گفت: طبق قوانین بین المللی مهلت زمانی را در نظر می گیرند و اگر پس از آن به تعهدات عمل نشود، جرایم آن نظیر کسر امتیاز و بسته شدن پنجره نقل و انتقالات اعمال می شود. از نظر قانونی دادن این مهلت درست نبوده است اما با توجه به شرایط کرونایی و تحریمی و اینکه نزدیک به ۲ میلیون دلار پاداش آنها در نزد AFC فریز شده است، کمیته تعیین وضعیت این مهلت عادلانه را به پرسپولیس داده تا این مشکل را حل کنند.
وی گفت: اما این هجمه ای که به فدراسیون و دکتر نورشرق وارد شده، در شرایط فعلی کشور ناعادلانه است. چرا که همین الان پرسپولیس در شرایط ناعادلانه با تیم های عربی و خارجی است و اگر در داخل از این تیم حمایت نشود، آنگاه شاهد زمین خوردن پرطرفدارترین تیم آسیا خواهیم بود.


شکرریز گفت: من جلسه مفصلی با دکتر نورشرق داشتم. تضامینی که پرسپولیس با امضای مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره و معاونت ورزشی به کمیته تعیین وضعیت داده را مشاهده کردم و اگر تا تاریخ ۱۷ خرداد سال بعد این بدهی ها تسویه نشود، هر گونه مجازات قانونی از جمله کسر امتیاز را بپذیرند. مسئله اصلی این است که حتی اگر تمام تحریم ها امروز توسط رئیس جمهور آمریکا هم برداشته شود، به دلیل تصویب نشدن FATF و CFT را تصویب نکرده ایم، باشگاه پرسپولیس امکان دسترسی به این پول ها را نخواهد داشت. این مسئله در شان ما نیست که یک حساب در خارج از کشور باز کنیم که تمامی جزئیات عملیات بانکی زیر نظر OFAC انجام شود.


وکیل مکانی در پایان درمورد اینکه پرسپولیس میزان دقیق طلب موکل او را قبول نداشت، گفت: باشگاه پرسپولیس از ابتدا هیچ طلبی را قبول نداشت. آنها دو وکیل داشتند که به این پرونده رسیدگی شد. دوست ندارم درباره جزئیات حکم صحبت کنم چرا که اتفاقی که در آن زمان رخ داده، اصلا کار جالبی نبوده است. ما باید به حکمی که ۴ قاضی در کمیته استیناف بالای ۲۵ سال سابقه قضایی دارند و صادر کرده اند، احترام بگذاریم. حالا چون رای به ضرر پرسپولیس صادر شده نمی توانند بگویند آن را قبول ندارند. ما موظف هستیم به آرا صادره تمکین کنیم که عدم تمکین از آرا صادره توسط ارکان قضایی فدراسیون فوتبال، منجر به محرومیت می شود.

تگ ها


سوشا مکانی نفت مسجد سلیمان پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال