وکیل علی کریمی : کمیته اخلاق به پرونده مالک نفت ورود می کند

وکیل علی کریمی اعلام کرد که کمیته اخلاق به دلیل رفتار غیراخلاقی، غیرمتعارف و غیراصولی به پرونده مالک باشگاه نفت ورود خواهد کرد ......

وکیل علی کریمی اعلام کرد که کمیته اخلاق به دلیل رفتار غیراخلاقی، غیرمتعارف و غیراصولی به پرونده مالک باشگاه نفت ورود خواهد کرد.

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، اتفاقات باشگاه نفت تهران بعد از عدم اجازه ورود به علی کریمی وبازیکنان تیم به تمرین  وارد فاز تازه ای شد. علی کریمی امروز به سازمان لیگ رفت و از مالک باشگاه نفت شکایت کرد و این در حالی است که وکیل جادوگر، دکتر وحید ملکی می گوید که کمیته اخلاق نیز به این پرونده ورود خواهد کرد.

دکتر ملکی در رابطه با پرونده درگیری میان علی کریمی و حمیدرضا جهانیان مالک نفت گفت:« کمیته اخلاقی به موجب آئین نامه و رکن قضایی وظیفه اش این است که از چهره فوتبال در برابر خطرات و آسیب های ناشی از اقدامات غیر اخلاقی و غیر اصولی حفاظت کند. وقتی با علی کریمی که  اسطوره است و  بهترین بازیکن دو دهه اخیر ایران و  نماد و الگو بوده است این کار را میکنند با الفاظ بازی می کنند مطمئن باشند ما ازهرمکانیزم حقوقی و قانونی و کمیته ها ومراجع مختلف  اقدامات لازم را انجام خواهیم داد»

او افزود:« بیش از سی حقوقدان برجسته ایران با من تماس گرفته اند و قصد دارند به طور رایگان در این پرونده کمک کنند. علی کریمی آدم کمی نیست و اعتبار و محبوبیتش کافی است که جو عمومی جامعه را برانگیزد.»
دکتر ملکی همچنین درباره ماجرای شکایت به کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت:« اگر کمیته اخلاق به این مساله ورود کند ناخودآگاه مساله در اینجا حل خواهد شد. امروز خود آقای کریمی هم به کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و سازمان لیگ درباره وضعیت قراردادها شکایت کردند.»

او اضافه کرد:« درباره قرارداد آقای کریمی با نفت باید بگویم به صراحت در قرارداد نام ایشان به عنوان سرمربی آمده است. اگر این دوستان ادعای غبن دارند می توانند آن را ثابت کنند. متاسفانه صرف نظر از مسایل حقوقی و مطالبات ، ایشان مصاحبه های غیراخلاقی انجام می دهند و روش های غیراخلاقی در رسانه ها علیه موکل من جوسازی می کنند. ما به همین دلیل و طبق آئین نامه پرونده را در کمیته اخلاق ثبت و باز کردیم و به امید خدا همین روزها این کمیته به پرونده ورود خواهد کرد.»

وکیل کریمی در ادامه درباره پرونده شکایت از مالک نفت در دادسرای جرایم اینترنتی به خاطر انتشار پیامک استعفا گفت:« صرف نظر از اینکه انتشار پیامک های شخصی توسط قانونگذار جرم انگاری شده این یک عمل غیر اخلاقی است. اینکه پیامک خصوصی میان سرمربی و مالک باشگاه رسانه ای شود کار اخلاقی نیست. ضمن این که انتشار این خبر که آقای کریمی از طریق پیامک استعفا داده اند کذب محض بود و همانطور که دیدید آقایان خیلی زود از این مساله عدول کرده و حالا می گویند که آقای کریمی مربی است و می تواند به عنوان دستیار به کارش ادامه دهد. این فعلی که توسط ایشان انجام شده جرم محسوب می شود.»
وحید ملکی وکیل علی کریمی در انتها گفت: « ما امروز این پرونده را در کمیته اخلاق ثبت کردیم و متنی از مفاد قانونی را آماده کرده و در اختیار کمیته اخلاق گذاشته ایم.»

متنی که علی کریمی و وحید ملکی وکیلش در اختیار کمیته اخلاق گذاشته اند به شرح زیر است:

به: ریاست محترم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال
موضوع: تقاضای رسیدگی به افعال غیر متعارف و به دور از اخلاق مالک باشگاه نفت طلاییه تهران

همانطور ک مستحضرید مالک باشگاه نفت تهران در اقدامی به دور از  اخلاق و غیر حرفه ای  در مورخ ٥ مهر ضمن جرح و تعدیل، اقدام به انتشار پیام های شخصی واصله از ناحیه  سرمربی خود در فضای مجازی( اینستاگرام)  و تارنماهای مختلف نموده و صرفنظر از تفسیر ناصحیح أز پیامهای مذکور،  اقدام مشارالیه موجبات هتک حیثیت و اعتبار  فوتبالی موکل را فراهم اورده و  أیضا تالی فاسدهای عدیده از قبیل مصاحبه های تلویزیونی و رسانه ای علیه موکل،تلقی استعفا از این پیام ها(علی رغم فقدان استعفانامه)و متعاقبا در اقدامی غیرقانونی  تعیین دو سرمربی  به طور همزمان ( نصب واهی سرمربی دیگری در عین حضور موکل  و با وجود قرارداد ٢ ساله با مؤکل) ، ممانعت از ورود مؤکل به همراه بازیکنان تیم در مورخ١٠ مهر  و  إنهائه موجبات تکدر خاطر هواداران عدیده موکل که سوابق فوتبالی شان بر همگان مشهود و طبق نظر سنجی تلویزیونی محبوبترین بازیکن دو دهه اخیر فوتبال ایران محسوب میگردد ، را رقم زده است.

بدین رو از ان کمیته محترم که از جمله أرکان قضایی فدراسیون محسوب شده با توجه به اینکه اولا - وفق مقدمه ایین نامه اخلاق فدراسیون فوتبال مصوب ١٣٩٣ وظیفه کنترل رفتارهای اخلاق حرفه ای و مطابق ماده ١ ایین نامه مذکور رسیدگی به رفتارهای دور از اخلاق حرفه ای از سوی عوامل و دست اندرکاران فوتبال بر عهده این نهاد بوده و  ثانیا مطابق بند ٣ ماده ٤ ایین نامه مارالذکر عدم سواستفاده از موقعیت خود برای اهداف خصوصی تکلیف مدیران باشگاه میباشد  و ثالثا   طبق ماده ٧ ایین نامه صدرالاشاره وفاداری و عدم افشای اطلاعات( از جمله پیام های شخصی و...)تا ٥ سال بعد از إتمام همکاری از زمره قواعد امره این ایین نامه محسوب میگردد؛ فلذا نظر به شرح ماوقع و مواد پیش گفته تقاضای رسیدگی کمیته مرقوم وفق مواد  یاد شده و مواد ١٩و ٢٠ و ٤٣ ایین نامه صدرالاشاره مورد استدعاست .

تگ ها


اخبار روز فوتبال