وکیل فدراسیون فوتبال: در دادگاه CAS هنوز شانس داریم

وکیل فدراسیون فوتبال در جریان پرونده سرمربی اسبق تیم ملی معتقد است ما در دادگاه CAS هنوز شانس برگرداندن ای رأی را داریم و در حال حاضر نباید احساسی رفتار کنیم....

به گزارش "ورزش سه"، علی ملیح زاده یکی از وکلای فدراسیون فوتبال درخصوص پرونده مارک ویلموتس درخصوص رأی صادرشده علیه فدراسیون فوتبال که امروز بعد ازظهر اعلام شده است گفت: «درباره خبری که امروز منتشرشده باید عرض کنم که امروز حدود ساعت ۴ به ما اعلام شد که متأسفانه رأی اولیه و دوباره تأکید می‌کنم رأی اولیه، فدراسیون فوتبال را به پرداخت ۶.۱ میلیون یورو محکوم کرده است. اما نکته‌ای که جود دارد و حائز اهمیت است و من باید آن را برای شما روشن کنم آن است که این رأی هنوز رأی نهایی و یا قطعی نیست و این رأی صادرشده ۲۱ روز پس از دریافت قابل‌تجدید نظر در دادگاه CAS است و قرار نیست همین فردا فدراسیون پولی به ویلموتس پرداخت کند و این محکومیت قطعی و اجتناب‌ناپذیر باشد.


 او در ادامه افزود: «رسیدگی در CAS متفاوت و منصفانه‌تر از فیفا است و ما امیدواریم. از منظر حقوقی عرض می‌کنم و به‌هیچ‌وجه احساسی نمی‌گویم که احتمال نقض رأی در دادگاه CAS وجود دارد و با توجه به اینکه در آنجا ما ازنظر استماعی و احتمالاً پنل سه نفرِ بهره‌مند خواهیم بود»


ملیح زاده در ادامه عنوان داشت: «نکته‌ای که باید بگویم این است که چنانچه این رأی به نفع ما اعلام می‌شد بازهم ما نباید هیجان‌زده می‌شدیم، کما اینکه الآن هم نباید ناراحت باشیم، چراکه این پرونده قابل‌تجدید نظردردادگاه CAS و در موارد استثنایی قابل‌ارائه در دیوان فدرال سوئیس است.»


ملیح زاده در پایان خاطرنشان کرد: «اینکه ما اگر بگوییم فردا فدراسیون باید این مبلغ را تهیه کند و محرومیتی در بردارد به‌هیچ‌عنوان پایه علمی و آیین دادرسی ندارد و این اطمینان خاطر را می‌دهم که ما تمام تلاش خودمان را می‌کنیم که با توجه به موارد اخیری که ذکر کردم ان‌شاءالله در دادگاه CAS بتوانیم رأی را نقض کنیم و ما خیلی امیدوار هستیم به این داستان.
ضمن اینکه این رأی توسط یک نفر صادرشده است که با توجه به‌پیش زمینه‌ای که دارد بیشتر نظرش روی فوتبالیست‌ها و مربیان است. ما معتقدیم ایراد جدی ازلحاظ شکلی به این رسیدگی وارد است و ما جدا در CAS با توجه به اینکه تعداد بی‌شماری و قابل‌اعتنایی آرای وجود دارد که کمیته حل اختلاف آن را نقض کرده ما امیدواریم که این رقم را کاهش بدهیم و یا دفع ضرر بکنیم.»

تگ ها


تیم ملی ایران مارک ویلموتس فدراسیون فوتبال