وکیل ویلموتس نمی تواند مثل تلویزیون از او دفاع کند!

پرونده پر و سر و صدای ویلموتس هم چنان در محافل فوتبالی مورد بحث و نقد است. خیلی ها دوست دارند بدانند این پرونده چه سر انجامی خواهد داشت و در حالی که فیفا هنوز رایی در این باره صادر نکرده می گویند ویلموتس برنده خواهد شد...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، جالب اینکه در این پرونده رسانه ها بیشتر از فدراسیون فوتبال انتقاد می کنند تا مارک ویلموتس که یک تیم خوب را به تیم بازنده در برابر عراق و بحرین تبدیل کرد. شاید به این دلیل که مارک ویلموتس در تهران نیست و نمی تواند شنونده این حرف ها باشد. حالا اسلامیان از اعضای هیات رییسه در و دل های فدراسیون فوتبال را مطرح می کند و البته به نکات جالبی هم اشاره می کند. 

او که در این باره با خبرگزاری فارس صحبت می کرد، گفت: به نظر می‌رسد این روزها اگر قرار باشد بدانیم عدالت چیست باید گفت که برنامه‌های صدا و سیما را ببینند. آنطور که در صدا و سیمای ملی در مورد پرونده ویلموتس صحبت می‌شود و یک گروهی از آن دفاع می‌کنند خود وکیل ویلموتس نمی‌تواند به این راحتی و به این خوبی از موکلش دفاع کند و اینطور حرف بزند. خدمت بزرگی صدا و سیما به ویلموتس کرد. در هر صورت مهم نیست. این روزها هر کسی می‌خواهد با فوتبال خودش را مطرح کند. تا قبل از این مسابقات برگزار می‌شد و به تیم‌ها و داوران گیر می‌دادند و الان همه چیز حاشیه شده است و کاری هم نمی‌شود کرد. بهر صورت این که ویلموتس مربی خوبی است شکی نیست، از لحاظ رزومه کارنامه خوبی داشت. اینکه نماینده مجلس به صراحت می‌گوید حکم این پرونده علیه ایران است حرف درستی نیست در حالی که همه ما باید در یک جبهه باشیم اما اکنون طوری برنامه می‌سازند که فدراسیون ایران محروم شود. من یک سؤالی می‌پرسم چرا ویلموتس در صحبت‌هایش گفت سرم کلاه گذاشتند؟ این نشان می‌دهد که ما قرارداد محکم و قوی‌ای بستیم که او احساس می‌کند سرش کلاه رفته. یعنی هنگام عقد قرارداد متوجه نبوده چه چیزی امضا می‌کند. حالا از این بحث بگذریم در مجلس آیا به وزیر اشتباهی رای مثبت نمی‌دهند؟ به نظر شما وقتی در انتخاب وزیر صنایع به طور مثال اشتباهی رای می‌دهند در این وزارتخانه چند میلیون دلار ضرر به کشور نمی‌زند؟ من باز هم می‌گویم انتخاب ویلموتس خوب بود ولی در ایران جواب نداد. او دید نمی‌تواند به موقع پولش را بگیرد و انگیزه‌اش کم شد. شما وقتی به یک کارمند هم به موقع حقوق ندهید انگیزه‌اش را از دست می‌دهد.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه مارک ویلموتس با علم به تحریم ایران قرارداد امضاء کرده بود، گفت: درست است اما یکی مثل کی‌روش این شرایط را تحمل می‌کند و یکی تحمل ندارد. همین کی‌روش را صبح تا شب در همین تلویزیون ملی زدند. همین آقای میثاقی که اکنون تریبون دار شده در همان جام جهانی با گرفتن مصاحبه با کی‌روش علیه برانکو این دو را به جان هم انداخت.


و در نهایت رای این پرونده چه خواهد شد؟ اسلامیان در پاسخ به این سوال می گوید: اگر آقایان در رسانه ملی بگذارند و مصالح کشور را اولویت قرار دهند پرونده ویلموتس را تلاش می‌کنیم به سمت شکست نخوردن پیش ببریم. همه مشکلات فوتبال ما چیست؟ آیا غیر از این است که باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و همین فدراسیون و تیم ملی و سایر باشگاه‌ها پول است.۲۱۰ عضو فیفا دارای حق پخش هستند و مشکلات مالی خود را با حق پخش برطرف می‌کنند اما در ایران این اتفاق نمی‌افتد و جالب اینجاست که صدا و سیما حق پخش نمی‌دهد و به انتقاد از فوتبال هم می‌پردازد. اینجای ماجرا خوشمزه و قشنگ است. اکنون مسئله اصلی ما اصلا اساسنامه است. گاهی اوقات که برنامه‌های ورزشی صدا و سیما را می‌بینم وگوش می‌دهم انگار در حال گوش دادن و دیدن رسانه‌های بیگانه هستم. بعضی صحبت‌ها نادرست است . این را هم در نظر بگیرید در یک مقطع آقای تاج مریض شد و نتوانست به کارش به فدراسیون ادامه دهد. مگر کالدرون و استراماچونی در استقلال و پرسپولیس به مشکل نخوردند؟ آیا غیر این است که مشکلی اصلی آنها پول بود. طبق برآورد AFC صدا و سیما باید ۱۵۰ میلیون دلار به فوتبال پول دهد. آیا این پول کمی است؟ تا زمانی که حق پخش درست نشود ما در این فوتبال مشکل داریم.

بیشتر بخوانید:

پای شخص سوم در میان نبوده است/ پاداش کی‌روش ۱۰ درصد بود

چرا قراردادهای مربیان تیم ملی فوتبال ایران شفاف نیست؟

 

 

تگ ها


سازمان لیگ برتر محمود اسلامیان فدراسیون فوتبال فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال