ویتنام با لشکری از بازیکنان جوان مقابل ایران

تیم ملی ویتنام از خود یک رکورد بر جای گذاشته است....

تیم ملی ویتنام از خود یک رکورد بر جای گذاشته است.

تیم ملی ویتنام در شرایطی مقابل تیم ملی ایران قرار خواهد گرفت که با میانگین سنی 23 سال و 9 ماه، جوان‌ترین تیم هفدهمین دوره از جام ملت‌های آسیا لقب گرفته است.
به گزارش خبرنگار مدال، تیم ملی ویتنام که امروز مقابل تیم ملی ایران به میدان خواهد رفت با میانگین سنی 23 سال و 9 ماه، جوان‌ترین تیم این دوره از جام ملت‌های آسیا لقب گرفته است. مسن‌ترین بازیکن ترکیب ویتنام هنوز به 30 سالگی نرسیده و این در حالی است که 11 بازیکن با شرایط سنی زیر 23 سال در لیست این تیم حضور دارند. دوان وان هائو مدافع این تیم با 19 سال 9 ماه، جوان‌ترین بازیکن ویتنام است و کاپیتان این تیم نیز 25 سال و 8 ماه سن دارد.
حضور توامان پارک هانگ سئو سرمربی این تیم در تیم ملی بزرگسال و امید ویتنام سبب شده تا وی از بازیکنان مشترکی در این دو تیم بهره ببرد و همین موضوع یکی از عوامل پایین بودن میانگین سنی ویتنامی‌ها است. پارک 14 بازیکن از تیم زیر 23 سال ویتنام در بازی‌های زیر 23 سال آسیا در سال 2018 (دقیقا یک سال پیش) را که ویتنامی‌ها در آن به نایب قهرمانی دست یافتند و 13 بازیکن از تیم امید این کشور در بازی‌های آسیایی 2018 (بدن در نظر گرفتن سه سهمیه آزاد) را در لیست 23 نفره خود برای جام ملت‌ها قرار داده و یکی از جوان‌ترین تیم‌های ادوار جام ملت‌‎های آسیا را تشکیل داده است.