ویتنام و کابوسی به نام بلندپروازان ایرانی

تیم ملی ویتنام در شرایطی به مصاف ایران خواهد رفت که میانیگن قدی بازیکنان این تیم حدود 9 سانتی‌متر کمتر از بازیکنان ایرانی خواهد بود....


به گزارش خبرنگار مدال، تیم ملی ایران فردا در دومین بازی خود در هفدهمین دوره جام ملت‌ها به مصاف ویتنام خواهد رفت. ویتنام در بازی نخست خود در آخرین لحظات مقابل عراق مغلوب شد و حال برای زنده نگه داشتن امیدهای صعود به دور حذفی، نیاز به خلق شگفتی مقابل ایران خواهد داشت.
با این حال بازیکنان ویتنام کار بسیار دشواری برای غلبه مقابل شاگردان کارلوس کی‌روش خواهند داشت چرا که در کنار تمام اختلافات کیفی دو تیم، بازیکنان تیم ملی ایران میانگین قدی 184 سانتی‌متری دارند و این در حالی است که ویتنام با میانگین قدی 175 سانتی‌متری مقابل ایران قرار خواهد گرفت.
18 بازیکن تیم ملی ایران قدی بالای 180 سانتی‌متر دارند که از این جمع 14 بازیکن بالای 185 سانتی‌متر و 3 بازیکن نیز بالای 190 سانتی‌متر بلندای قامت دارند و این در حالی است که ویتنام تنها 7 بازیکن بالای 180 سانتی‌متر در اختیار دارد و بلندقامت‌ترین بازیکن این تیم دانگ وان لام دروازه‌بان این تیم است که 186 سانتی‌متر بلندای قامت دارد.
در چنین شرایطی نیروی هوایی تیم ملی کابوی احتمالی مدافعین ویتنامی خواهد بود. سه مهاجم تیم ملی در بازی با یمن (آزمون، طارمی و ترابی) میانگین قدی 186 سانتی‌متر داشتند و دو مدافع میانی تیم ملی که در ضربات ایستگاهی به حملات اضافه می‌شدند با میانگین قدی 185 سانتی‌متر در زمین حضور داشتند و این در حالی است که کریم انصاری‌فرد 187 سانتی‌متری نیز روی نیمکت در اختیار کارلوس کی‌روش بود و در اواخر بازی به ترکیب تیم اضافه شد.
با توجه به اختلاف قدی چشمگر دو تیم، احتمالا کارلوس کی‌روش از این مزیت بازیکنان تیم ملی در بازی با ویتنام حداکثر بهره را خواهد برد و مقابله با چنین بازیکنان بلندقامتی کار آسانی برای مدافعان ویتنامی نخواهد بود.

تگ ها


ایران ویتنام فوتبال