ویدال: اينجا در آلمان زندگي خيلي آرام است

شش ماه از انتقال خامس رودريگس از رئالمادريد به بايرنمونيخ ميگذرد. او در رختكن باوارياييها با يك ستاره لاتين روبهرو شده ......

شش ماه از انتقال خامس رودريگس از رئال‌مادريد به بايرن‌مونيخ مي‌گذرد. او در رختكن باواريايي‌ها با يك ستاره لاتين روبه‌رو شده‌؛ آرتورو ويدال شيليايي كه حالا در صحبت‌هايي به تمجيد از ستاره كلمبيايي تيمش پرداخته.
رتورو ويدال كه سابقه بازي براي تيم‌هاي كولوكولو و بايرلوركوزن را نيز در كارنامه ورزشي‌‌اش مي‌بيند، در گفت‌وگويي اختصاصي با ماركا كلارو و بايرن تي‌وي به اين نكته اشاره كرده كه نيم‌فصل دوم سال 2017 بدترين برهه كارنامه ورزشي‌‌اش بوده چراكه با ناكامي شيلي در راهيابي به جام جهاني‌ 2018 همراه شده. در اينجا مي‌توانيد گزيده‌هايي از صحبت‌هاي ويدال را مطالعه كنيد:
*خامس رودريگس: او بازيكني است كه تمام شرايط لازم براي موفقيت در بايرن را داراست. او ضربات ايستگاهي فوق‌‌العاده‌اي مي‌زند و پاي چپ فوق‌‌العاده‌اي دارد. خامس ويژگي‌هاي حيرت‌انگيزي دارد و بنا به دلايلي است كه اينجاست و بي‌دليل نبوده كه پيراهن رئال‌مادريد را نيز به تن كرده.
*سخت‌ترين برهه در كارنامه ورزشي‌ات: سخت‌ترين بازه زماني در عمر ورزشي‌ام در اواخر سال 2017 بود. وقتي كه سرمربي‌مان عوض شد و زماني كه تيم ملي شيلي در راهيابي به جام جهاني‌ ناكام ماند. ما به جام جهاني‌ روسيه نرسيديم. فكر مي‌كنم زمان خيلي سختي بود. بعد از ناكامي، برايم خيلي سخت بود كه بتوانم 100درصد تمركزم را حفظ كنم و از نظر فيزيكي خيلي خسته بودم و از نظر احساسي هم آن‌طوري كه دلم مي‌خواست نبودم ولي به لطف خدا، آن روزها گذشت. توانستم استراحت كنم و كمي ريلكس كنم و دوباره هماني كه دوست دارم، بشوم و با تمام توان، براي برد در همه بازي‌ها بجنگم.
*حذف از جام جهاني‌ روسيه: ما به جام جهاني‌ نرسيديم اما تيم‌هاي آمريكاي‌لاتين، تيم‌هاي خيلي خوبي هستند و به همين خاطر هم بود كه بازي‌هاي مقدماتي واقعاً سخت بود. براي همه تيم‌هاي لاتين آرزوي موفقيت مي‌كنم و اميدوارم كه حالا كه ما نتوانستيم به جام جهاني‌ برسيم، آنها بتوانند عملكرد خوبي داشته باشند. ما هميشه از همسايه‌هاي‌مان حمايت مي‌كنيم و من در جام جهاني‌ طرفدار خامس و تيمش هستم. خيلي حيف شد كه در جام جهاني‌ نيستيم. در سال‌هاي اخير عملكرد خيلي خوبي داشتيم و دو بار قهرمان كوپا آمه‌ريكا شديم و به فينال جام كنفدراسيون‌ها رسيديم و در سطح بالايي بازي مي‌كرديم ولي فكر مي‌كنم كه ناكامي ما، نتيجه خستگي بازيكنان از انجام بازي‌هاي زياد در بازه زماني كوتاهي بود. ما دو بازي داشتيم كه مي‌توانستيم هر شش امتيازش را كسب كنيم ولي از آنها حتي يك امتياز هم نگرفتيم و در نهايت رفتن و بازي كردن در برزيل براي‌مان خيلي سخت شد و همين شد كه از سر بدشانسي و با تفاضل گل، به جام جهاني‌ نرسيديم. اين اتفاقات رخ مي‌دهد و بايد از آنها براي آينده درس بگيريم.
*بهترين سرمربي در عمر ورزشي: ناعادلانه است كه بخواهم از يك نفر نام ببرم چون در طول عمر ورزشي‌ام هميشه مربيان خوبي داشته‌ام. از كولوكولو شروع مي‌كنم كه با كلوديو بورگي كار مي‌كردم‌؛ بعد در تيم ملي سرمربي‌اي داشتيم كه خيلي رويم تأثير گذاشت (خورخه سمپائولي) و بعد هم خوان آنتونيو پيزي. كنته فوق‌‌العاده بود، پروفسور هاينكس در لوركوزن و در بايرن، هميشه ارتباط خوبي با او داشتم. پپ گوارديولا هم سرمربي فوق‌‌العاده‌اي است كه خيلي تلاش مي‌كند. سخت است از يك نفر نام ببري چون همه خيلي خوب كار مي‌كنند و به همين خاطر هم جزو بهترين مربيان حال حاضر دنياي فوتبال هستند.
*زندگي در آلمان: اينجا در آلمان زندگي خيلي آرام است. صبح‌ها وقتي فرزندم به مدرسه مي‌رود، با او خداحافظي مي‌كنم‌؛ بعد به تمرينات تيم مي‌روم. ناهار مي‌خورم، استراحت مي‌كنم، با دختر كوچكم كمي بازي مي‌كنم. عصر دوباره تمرين مي‌كنم تا بدنم قوي‌تر شود و سپس استراحت مي‌كنم.
*رختكن بايرن: بايرن يك خانواده بزرگ است. همه راضي و خوشحالند و اتحاد در تمرينات تيم موج مي‌زند. در اردوها هم همه شادند و اين خيلي خوب است.
*خالكوبي‌ها: خالكوبي‌هايم، نام فرزندانم، نام اعضاي خانواده‌ام و همسرم است. بعضي از خالكوبي‌هايم هم معنا و مفهوم خاصي دارند و يك تصوير صرف نيستند. با گذر سال‌ها، اتفاقاتي در زندگي‌ام رخ داده كه آنهايي كه برايم جذاب‌تر هستند را خالكوبي مي‌كنم.
*موتور پيشرفت ويدال: خانواده‌ام، فرزندانم، همسرم، مادرم و خواهر و برادرهايم هستند. آنها هر روز به من انگيزه مي‌دهند تا به مبارزه ادامه دهم و به موفقيت‌هاي بيشتري در دنياي فوتبال برسم.

تگ ها


اخبار روز فوتبال