ویرژیل فن دایک و یک آمار عجیب در لیگ برتر انگلیس

ویرژیل فن دایک، روی گل دوم لیدزیونایتد در بازی دیشب اشتباه عجیبی انجام داد و مقصر اصلی بود....

به گزارش "ورزش سه"، مدافع عنوان قهرمانی رقابت های لیگ برتر انگلیس شب گذشته در اولین هفته مسابقات مقابل تیم تازه صعود کرده لیدز یونایتد قرار گرفت و در نهایت موفق شد به سختی و با نتیجه پرگل ۴-۳ از سد حریف خود عبور کند.

با این حال یک مسئله نگران کننده در عملکرد شاگردان یورگن کلوپ مشاهده می شد. خط دفاعی لیورپول در بازی دیشب مانند چند مسابقه پایانی فصل گذشته بسیار متزلزل نشان داد و نتوانست عملکرد قابل قبولی از خود ارائه دهد.

یکی از بازیکنانی که مقابل لیدز یونایتد نتوانست عملکرد همیشگی خود را ارائه دهد، مدافع هلندی یعنی ویرژیل فن دایک بود. با وجود اینکه او یکی از گل‌های تیمش را به ثمر رساند اما روی گل دوم تیم حریف اشتباه عجیب و غریبی انجام داد؛ موضوعی که باعث شد یک گل راحت تقدیم به لیدز شود.

با وجود این که فن دایک طی فصول اخیر خود را در حد و اندازه‌های یکی از بهترین مدافعان دنیا نشان داده و حتی تا آستانه کسب توپ طلای ۲۰۱۹ نیز پیش رفت اما یک آمار عجیب را به نام خود به ثبت رسانده است. از فصل ۱۹-۲۰۱۸ تا به اینجا هیچ بازیکنی(به جز دروازه‌بان ها) به اندازه مدافع هلندی خطای منجر به گل ارائه نداده است؛ موضوعی که در نوع خود بسیار عجیب به نظر می‌رسد.

تگ ها


ویرجیل فن دایک لیورپول