ویسی: حق من محرومیت مقابل استقلال نیست

سرمربی پیکان معتقد است کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال نباید او را برای دومین بازی پیاپی محروم می‌کرد....

به گزارش "ورزش سه"، با حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال عبدالله ویسی یک جلسه دیگر محروم و از حضور  روی نیمکت پیکان در بازی برابر استقلال محروم شده.

ویسی، سرمربی پیکان در این باره می‌گوید: در نیمه دوم بازی با تیم تراکتور در تبریز داور مسابقه یک خطای ۱۰۰ درصد را برای ما نگرفت که من از لب خط با صدای بلند گفتم خطا بود و آقای کرمانشاهی دوان‌دوان به سمت من آمد و با لحن جدی و غیر دوستانه گفت: حرف نزن! که در آن فشار مسابقه، عصبی شده و پاسخ دادم «برو بابا با این داوری!» و ایشان به بنده کارت قرمز نشان داد.

او ادامه داد: ما سال‌هاست مربیگری می‌کنیم و می‌بینیم در کنار زمین یا بیرون از این محیط از چه کلماتی استفاده می‌شود و به نظرم گفتن «برو بابا» کارت قرمز نداشت. اگر قوانین واقعاً برای همه یکسان باشد، پس برخی در این فوتبال باید به صورت مادام‌العمر محروم شوند.

سرمربی پیکان اضافه کرد: باید تأکید کنم آقای رضا کرمانشاهی از داوران خوب کشورمان بوده و هستند و همواره ارتباط خوبی با ایشان داشته‌ام، هنوز هم او را دوست دارم و برایش احترام زیادی قائل هستم ولی خداوکیلی خودش را جای من بگذارد؛ فشاری که روی من است و آن صحنه‌ای که موجب شد بگویم خطا بود را ببیند، بعد هم این را لحاظ کند که بالاخره من سن و سال بیشتری نسبت به ایشان دارم و انتظار نمی‌رود با آن لحن به من بگوید حرف نزن. در هر صورت به حکم صادرشده احترام می‌گذارم با اینکه معتقدم این محرومیت حق من نیست.

سرمربی پیکان در خصوص بازی با استقلال گفت: با تیمی بزرگ و قابل احترام بازی داریم و خوشحال هستم اهالی فوتبال دیدگاه مثبتی نسبت به بنده و تیم پیکان دارند؛ تیمی که هفته‌هاست نمی‌بازد و گل نمی‌خورد ،این حاصل یک کار دسته جمعی در مجموعه باشگاه پیکان است. امیدوارم بتوانیم برابر تیم استقلال فوتبالی خوب، منطقی و توام با کسب سه امتیاز داشته باشیم. به نظرم ما بیشتر از حریف به این ۳ امتیاز احتیاج داریم و برای به دست آوردن آن بیشتر تلاش خواهیم کرد.

ویسی درباره پنالتی‌های اعلام شده به سود استقلال در دیدارهای اخیرشان و اینکه در این خصوص نگرانی ندارند، ابراز کرد: اشتباه در زمین فوتبال برای مربی، بازیکن  و داور همواره  وجود داشته است، اما از قاضی انتظار بیشتری می‌رود؛ به‌خصوص در این مقطع از مسابقات که یک قضاوت اشتباه می‌تواند سرنوشت یک باشگاه و تعداد زیادی مربی و بازیکن را تغییر دهد.

او یادآور شد: امیدوار هستم در دو هفته باقی مانده از لیگ برتر داوران برنده اصلی مسابقات باشند، قشری که بدون تعارف از نظر مالی بسیار کمتر از آنچه که برایش زحمت می‌کشند و استحقاقش را دارند، دستمزد می‌گیرند. ای‌کاش از قبل شرایطی فراهم می‌شد تا در چند هفته پایانی مسابقات داوران پشت دروازه به داور وسط کمک می‌کردند. باید صادقانه بگویم به صورت کلی کمترین نگرانی‌ام به داوری مسابقات است.

تگ ها


عبدالله ویسی پیکان تهران