ویسی: دستیارم گفت می‌زنم در گوشت!

عبدالله ویسی می‌گوید:بدترین نفرین برای یک بازیکن این است که بگویید او مربی شود؛ حالا معنی این جمله محمود یاوری را بهتر درک می‌کنم....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، عبدالله ویسی سرمربی تیم فوتبال پیکان تهران که شب گذشته شاگردانش پیروزی مهمی را برابر گل گهر به دست آوردند، در جریان این بازی بارها به تصمیم داور معترض شد و صحنه هایی را خلق کرد که از او دیده نشده بود. این مربی باتجربه فوتبال ایران که درخواست مصاحبه در خانه اش را از سوی خبرنگار ما پذیرفته بود، به سوالات درباره این بازی پاسخ داده است. گفتگوی او را در ادامه می‌خوانید:

* با هوشیاری و تاکتیک برنده شویم


عبدالله ویسی درباره بازی گل گهر و پیکانگفت: یکی از سخت ترین و حساس ترین بازی های هفته بود. می‌گویند تراکتور - استقلال ولی بازی ما هم خالی از لطف نبود. استرس، گل، دعوا، اضطراب و لحظات حساس خیلی زیادی داشت. اما بچه های ما با هوشیاری و کارهای تاکتیکی که انجام داده بودند، برنده بازی شدند و به کل مجموعه ایرانخودرو تبریک می‌گویم.

* نباید بازی از دست داوران خارج شود


او در مورد اشتباه داوری گفت: اشتباه داوری باعث جنجال ها به وجود بیاید؛ اشتباه اول این بود که پنالتی -  اخراج روی ابراهیم صالحی را نگرفت، اشتباه دوم این بود که توپ گل گهر که گل شده بود را نگرفت، اشتباه سوم که آمد جمع کند، اخراج گلر گل گهر بود که پشت ۱۸ با توپ گرفت و باید اخراج می‌شد اما نشد. آنجا بازی از دستش در رفت اما من بازهم به خاطر عصبانیتم از داوران عذرخواهی می‌کنم، هیچ وقت چنین صحنه را ندیده بودم اما بازی ها انقدر در هفته های آخر حساس هستند که باید داوران، کمیته داوران و ما مربیان باید دست به دست هم بدهیم تا بازی از دست داوران خارج نشود.

* بدترین نفرین: امیدوارم مربی شوی!


سرمربی پیکان درباره فشار روی مربیان توضیح داد: یک روزی آقای یاوری مربی من در سپاهان بود. گفت اگر می‌خواهید یک بازیکنی را نفرین کنی، بگویید که خدا کند یک روز مربی شوی! نمی‌دانستم چه می‌گوید تا این که مربی شدم. آنقدر فشار روی ما هست که شاید زندگی شخصی ما از یادمان برود. بید چیدمان کنیم، طراحی تمرین کنیم، از ۳۰ نفر ۲۰ نفر را بیاوریم داخل و بعد ۱۱ نفر را بازی دهیم و به هر حال فشار زیادی هست، آن هم تیمی که برای بقا می‌جنگد. جواب رسانه ها را باید بدهیم، جواب مردم را باید بدهیم، جواب مسئولان را باید بدهیم و آنجا فشار روی خودت می‌آید. یک اشتباهی بخواهد انجام شود، البته نه اشتباه معمولی مثل اوت یا یک پنالتی اما دو پنالتی و یک اخراج گلر حریف به ما آسیب می‌رساند و باعث می‌شود یک جا عقده خودمان را باز کنیم. بعد که سرد می‌شویم میفهمیم چه کرده ایم نه فقط من بلکه همه مربیان؛ اما این اولین بار بود که برای من اتفاق افتاد. از همه داوران سوال کنید، همیشه با احترام سوال کردم اما دیشب دست خودم نبود.

* دستیارم گفت می‌زنم در گوشت!


ویسی افزود: همکاران من بزرگتر از من هستند و مثلا آقا بهروز خیلی به من لطف داشت و گفت یک تکان دیگر بخوری می‌زنم در گوشت! از این حرفش خوشحال شدم و من نشستم و خودش هم خندید. بزرگتر من است و احترامش واجب است، من حتی در اتوبوس و رختکن جلوتر از آقابهروز نمی‌روم، خودم با آن حرف حال کردم چون می‌داند احترامش را دارم و من هم ساکت نشستم و کاری نکردم.

* مجید جلالی نتوانست خودش را کنترل کند


او درباره واکنش های مجید جلالی هم گفت: همان فشاری که روی من و کادرم بود، روی تیم حریف هم بود و مساوی بودیم. آن ها عقب بودند و فشار بیشتری وجود داشت. تعویض که کرد بازیکن آقای عاشوری حرفی زد و آنجا آقای جلالی نتوانست خودش را کنترل کند و حرف هایی زد که نباید می‌زد و من هم انتظار نداشتم. اما ببینید چقدر فشار بود که همچین چیزی را دیدیم. یک بازی جوانمردانه با داوری خوب از بازی جنجالی بهتر است. هر دو تیم شایسته بازی کردند و این تیم هم مثل ذوب آهن گردن کلفت بود و مهره کلیدی داشت اما وقتی بازنده می‌شوید این اتفاقات پیش می‌آید.

* می‌خواهم داوران را اصلا جوان نکنید!


سرمربی باتجربه فوتبال ایران در خصوص عملکرد داوران هم اظهار داشت: ما می‌گوییم داوران را جوان کردیم مثل این که من تیم را جوان کنم و هرروز ببازم؛ خب یعنی چی؟ این که جوان کنم و نتیجه بگیرم خوب است اما این که داوران را جوان کنیم و هرروز اتفاقات بد رخ دهد، خب اصلا جوان نکنیم. جوان کنیم که آینده داشته باشد و اشتباه تکرارشدنی نکنند و هرروز یک تیم آسیب ببیند، یک تیمی  زحمت بکشد و پول خرج کند و داور شما اشتباه کند؟ یا حتی داور باسابقه. اشتباه داوری برای هند و اوت اشکالی ندارد اما اشتباه واضح و روشن می‌رود روی اعصاب آدم. من از کمیته داوران آقای ممبینی، سهرابی، اصفهانیان انتظار دارم که چیدمانشان خوب باشد و هفته های آخر کسی آسیب نبیند.

بیشتر ببینید:

ویسی :آقایان دلال! من برگشتم، محکم هم برگشتم/ ویدیو

نشست خبری ویسی پس از دیدار پیکان و گل‌گهر

 

 

تگ ها


عبدالله ویسی فوتبال ایران پیکان تهران فوتبال