ویلموتس روی هوا ،تیم ملی بلاتکلیف

تیم ملی در ۴ ماه آینده هم هیچ برنامه ای ندارد و تعطیل خواهد بود. از امروز تا روز ۷ فروردین ماه که تیم ملی با هنگ کنگ بازی دارد، هیچ دیدار دوستانه‌ای در برنامه نیست...

به گزارش مدال، بازی های برگشت دور اول مقدماتی جام‌جهانی قرار است سال آینده و از فروردین ماه آغاز شود. اولین بازی ایران روز هفتم فروردین ماه سال ۹۹ مقابل هنگ کنگ در ورزشگاه آزادی خواهد بود. یعنی بیش از 4 ماه دیگر تا بازی بعدی ایران فرصت باقی مانده است. این زمان از نظر کارشناسان می‌تواند باعث شود تا تیم‌ملی تجدید قوا کند و با شکل و شمایل جدیدی در رقابت‌ها حاضر شود. تا این لحظه که برنامه‌ای برای این اتفاق دیده نمی‌شود.

مارک ویلموتس بعد از بازی عراق به تهران بازگشت ولی بلافاصله کشور را ترک کرد. علت سفر او به تهران پرواز چارتر تیم ملی بود. در واقع فدراسیون هزینه سفر او به امارات و بعد بلژیک را نداد. بلکه ویلموتس را با چارتر به تهران آورد تا او بعد از چند ساعت توقف در سی آی پی فرودگاه ایران را ترک کند.

نکته اینجاست که زمان بازگشت ویلموتس به ایران اصلا مشخص نیست. دیروز از یکی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در این باره گفت:"برای او بلیت برگشت تهیه نشده است. فعلا فقط رفته است. البته آقای تاج بیشتر در جریان هستند ولی تا جایی که ما می دانیم زمان بازگشت او به کشور مشخص نیست"

نکته اینجاست که تیم ملی در ۴ ماه آینده هم هیچ برنامه ای ندارد و تعطیل خواهد بود. در گذشته و در زمانی که بازی رسمی نبود، مربیان ملی تشکیل اردو می دادند و حداقل بازی دوستانه برگزار می کردند ولی از امروز تا روز ۷ فروردین ماه که تیم ملی با هنگ کنگ بازی دارد، هیچ دیدار دوستانه‌ای در برنامه نیست و کلا اردویی هم در نظر گرفته نشده است.شاید هر مربی دیگری به جای او بود با توجه به بحران به وجود آمده حداقل با مسئولان فدراسیون پای میز می نشست و از آنها می‌خواست دو بازی و دو اردو برای تیمش در نظر بگیرند. اما همین که ویلموتس از ایران رفته و کلا علاقه‌ای به تشکیل اردو ندارد، می‌تواند نشانه چه چیز باشد؟ منتقدان خیلی شفاف می‌گویند نشانه بی تفاوتی او نسبت به تیم‌ملی است.

به هر روی تیم ملی برای ماه های آینده کاملا بلاتکلیف  است و سرمربی تیم ملی هم روی هوا سیر می کند.

 

 تیم ملی بی‌حریف!

 اگر دو فیفادی در فروردین که کارلوس کی‌روش رفته بود و تیم ملی هنوز مربی نداشت را درنظر بگیریم، ایران در این سال حدود 6 بازی دوستانه ملی را از دست داده و به جز سوریه و کره جنوبی با هیچ کشور دیگری بازی تدارکاتی نداشته است. این ضعیف‌ترین کارنامه بازی‌های ملی در سال‌های اخیر است. فدراسیونی که از فراهم کردن بازی‌های دوستانه برای تیم ملی عاجز است، گرجستان و بنگلادش پیشنهادش را نمی‌پذیرند و البته پای حرف که باشد، از بازی دوستانه با تیم ملی برزیل یک قدم عقب‌تر نمی‌آید!

نتیجه این بی‌تدبیری در تدارک دیدن بازی‌های تدارکاتی، در آوردگاه‌هایی مثل عراق آشکار می‌شود؛ تیم ملی با ترکیبی به زمین می‌رود که پیش از آن هیچ وقت در یک بازی دوستانه آزمایش نشده و از مجموع اتفاقاتی که در زمین می‌افتد، می‌شود حدس زد که حتی سرمربی تیم ملی هم شناخت عمیقی از بازیکنان تیم ملی ندارد. فردا در روزی که چهار حریف تیم ملی ایران، بازی رسمی برگزار می‌کنند و ایران با قرعه استراحت روبه‌رو شده، تیم ملی واقعاً «استراحت» می‌کند. بی‌هیچ بازی دوستانه یا اردو و برنامه مشخصی. فقط کاش این استراحت‌های طولانی، به بهای از دست رفتن رویای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ تمام نشود.

بیشتربخوانید:

نادری:جواب توهین بحرینی‌ها و عراقی‌ها را در بازی برگشت می‌دهیم

تگ ها


بازی های مقدماتی جام جهانی 2022 تیم ملی بلاتکلیف ویلموتس روی هوا یادداشت اختصاصی فوتبال