ویلموتس کجا برعکس کی‌روش عمل می‌کند

ویلموتس در آستانه شروع مسابقات لیگ برتر پیامی داده که در نوع خود جالب است....

محمد سررشته داری 

ویلموتس سرمربی تیم ملی ایران به نظر می رسد کارش را خوب یاد گرفته یا حداقل اینکه خیلی خوب توجیه شده است. حکایت او شده مثل لقمان که گفت ادب از بی ادبان آموختم، هر چه به نظرم کار خوبی نیامد آنها را انجام ندادم. به نظر میرسد او دقیقا معکوس کی روش حرکت می کند. 
ویلموتس در آستانه شروع مسابقات لیگ برتر پیامی داده که در نوع خود جالب است او می گوید: 
« آقایان عزیز
سرمربیان لیگ برتری و همکاران ارجمند
در آستانه شروع فصل جدید لیگ برتر ایران هستیم. می خواهم علاقه و آرزوی قلبی خود و همه همکارانم در کادر فنی تیم ملی را برای اینکه فصل جدید، مسابقاتی در بالاترین سطح ممکن ببینیم را ابراز کنم، در شرایطی که همه تیم ها به رقبای خود و همچنین تصمیمات داوری احترام بگذارند.
می خواهم به این نکته مهم اشاره کنم که همکارانم و خود من به صورت منظم در مسابقات شما حاضر خواهند شد تا عملکردتان را در باشگاه‌هایتان مورد بررسی قرار بدهند. به طور حتم، چشم های تیم ملی برای یافتن ظرفیت های تازه و استعدادهای جدید جهت تیم ملی مان باز خواهد بود.»
در این پیام چند نکته وجود دارد که دقیقا با مطالعه روی رفتار کی روش نوشته و گفته شده است. اول اینکه پیام با سرمربیان و همکاران شروع شده است یعنی همان نکته که کی روش روی آنها مشکلات زیادی داشت و هرگز با مربیان داخلی و بعضا چالش های آنها کنار نیامد. 
نکته دوم اشاره به کیفیت بالای لیگ ایران دارد که با خمیازه های کی روش کاملا منافات داشت . هر چند به نظر می رسد ویلموتس خودش هم اعتقاد زیادی به کیفیت بالای لیگی که نهایتا چهار یا پنج تیمی خوب به خود می بیند نداشته باشد اما به هر حال این نکته دقیقا خلاف خمیازه کارلوس بود که می خواست بگوید لیگ ایران کیفیت بسیار پایینی دارد. 
نکته سوم که با مطالعه اعلام شده احترام به داور و تصمیم هایش است. ویلموتس قطعا متوجه شده که هم تیم ملی ایران و هم پرسپولیس در بالاترین حد فوتبال قاره دچار مشکلی به نام اعتراض به داور شدند و او سعی دارد در این لیگ اعتراض به داور را از همین لیگ برتر خفه کند. 
نکته چهارم در پیام ویلموتس اینست که اشاره دارد به حضور خودش و همکارانش در مسابقات لیگ برتر یعنی کاری که کی روش به دلیل پایین شمردن سطح کیفی لیگ برتر زیاد به آن نمی پرداخت و زیر فشار انتقادها قرار می گرفت. 
به نظر می رسد ویلموتس مشاوران خوبی در فدراسیون فوتبال دارد، مشاورانی که خط به خط با او حرکت می کنند و می دانند از ویلموتس باید چه شخصیتی بسازند هر چند ویلموتس را باید زیر فشار واقعی فوتبال ارزیابی کرد نه در پیام هایش !

بیشتر بخوانید:

پیام ویلموتس به بازیکنان و باشگاه‌های لیگ برتری

 

تگ ها


مارک ویلموتس کارلوس کیروش محمد سررشته‌داری سرمربی تیم ملی فوتبال فوتبال