وینگادا: شاید آنها به اعتماد به نفس زیاد خود باختند

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال عربستان گفت که هنوز بر این باور است؛ ایران، بهترین تیم جام ملت‌های آسیا در سال ۱۹۹۶ بود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، وینگادا درخصوص شکست ۳ بر صفر شاگردانش مقابل تیم ملی ایران، در مرحله گروهی مسابقات اظهار داشت: به نظرم ایران بهترین تیم این مسابقات بود و هنوز هم بر این باور هستم. آنها بهترین بازیکنان را داشتند، بازیکنانی با کیفیت عالی چون علی دایی، خداداد عزیزی، کریم باقری و افشین پیروانی.

وی با اشاره به برتری عربستان در دو دیدار نخست مرحله گروهی تصریح کرد: ما پیشتر صعود خود را از گروه قطعی کرده بودیم، بنابرین تصمیم گرفتم به هشت بازیکن تیم استراحت بدهم و سیستم را به ۲-۵-۳ تغییر دادم. ما ۳ بر صفر شکست خوردیم و زنگ خطر برای ما به صدا درآمد. آن زمان استراحت میان دیدارها مانند الان نبود و برخی اوقات فقط ۴۸ ساعت بین دو مسابقه وقت داشتیم. بنابرین چندان نگران (بابت شکست برابر ایران) نبودم.

سرمربی وقت تیم ملی فوتبال عربستان درخصوص برتری تیمش مقابل ایران در ضربات پنالتی مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌ها خاطرنشان کرد: آن بازی عالی بود. شاید بازیکنان ایران از ما بهتر و در برخی جنبه‌ها قوی‌تربودند اما بازیکنان ما در مجموع از سایر تیم‌ها بهتر ظاهر شدند. شاید ایران به خاطر اعتماد به نفس بیش از حد خود شکست خورد. در طول زمان گرم کردن به بازیکنانم گفتم این فقط یک مسابقه است؛ ۹۰ دقیقه یا شاید ۱۲۰ دقیقه؛ ۱۱ بازیکن مقابل ۱۱ بازیکن.

وینگادا با بیان اینکه خوش‌بینی، اعتماد به نفس و تمرکزی ویژه را به بازیکنانش منتقل کرد، گفت: به بازیکنان گفتم که تیمی که ذهنیت قوی‌تری داشته باشد، پیروز می‌شود، نه فقط از لحاظ اعتماد به نفس، بلکه تمرکز هم تعیین کننده است.

بیشتر بخوانید:

سردار آزمون و آرسنال؛ دوباره روی بورس رسانه‌های بریتانیا

جریمه سرمربی تیم ملی در راه است

 

 

تگ ها


تیم ملی عربستان تیم ملی ایران نلو وینگادا عربستان سعودی فوتبال