وی ای آر علیه طارمی و اژدها (عکس)

پورتو به لطف گل مهدی طارمی که از روی نقطه پنالتی به دست آمد، از شکست فرار کرد تا شانس‌هایش برای قهرمانی همچنان زنده بماند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شب گذشته و در دیداری از هفته بیست و نهم رقابت های لیگ برتر پرتغال، پورتو در استادیوم دسپورتیوو کومندادور میهمان تیم مورینسه بود که در نهایت شاگردان سرجیو کونسیسائو به لطف گل دقایق پایانی طارمی از شکست گریختند.


در این بازی ابتدا تیم میزبان روی یک کار تمرین شده به گل رسید. در دقیقه ۳۷ کرنری که برای مورینسه به دست آمده بود را دو بازیکن این تیم روی یک کار مشترک به روی دروازه ارسال کردند. پاس کوتاه پاچکو به دیوید سیمائو رسید و او با یک ارسال زمین به روی دروازه، توپ را به فرارسی رساند و این بازیکن ونزوئلایی با یک شوت دروازه پورتو را باز کرد.


پس از این گل تلاش همه جانبه پورتو برای رسیدن به گل تساوی بی نتیجه بود تا اینکه مهدی طارمی گره گشای کار تیمش شد. پاس طارمی درون محوطه جریمه به تونی مارتینز رسید و لازار روسیچ مدافع مورینسه با سرنگون کردن این بازیکن، مرتکب یک خطای پنالتی شد.


مهدی طارمی که در این فصل بیشتر در نقش پنالتی گیر پورتو ظاهر شده بود، این دفعه برای نخستین بار پشت یک ضربه پنالتی برای پورتو ایستاد و با ضربه ای دقیق و پرقدرت به گوشه دروازه مورینسه دروازه این تیم را باز کرد و گل تساوی را به ثمر رساند.


البته پورتو که به دلیل اخراج سرجیو کونسیسائو او را روی نیمکت خود نداشت، بسیار بدشانس بود چرا که آنها در دقیقه ۹۵ توسط تونی مارتینز به گل دوم نیز دست یافتند اما این گل توسط کمک داور ویدیویی مردود اعلام شد تا "اژدها" از رسیدن به یک پیروزی شیرین محروم شود.


در حالیکه دو شب پیش اسپورتینگ صدرنشین لیگ برتر پرتغال در جدالی حساس با تیم رده چهارمی براگا از دقیقه ۱۸ ده نفره شده بود و هواداران پورتو امیدوار به توقف این تیم بودند تا خود با پیروزی در برابر مورینسه اختلاف با صدر را به تنها یک امتیاز برسانند، اما تیم ۱۰ نفره اسپورتینگ دیدار بزرگ مقابل براگا را با یک گل برنده شد و پورتو با توقف بدموقع مقابل مورینسه، حالا با رقیب مستقیم خود ۶ امتیاز اختلاف دارد و در فاصله ۵ هفته مانده به پایان لیگ برتر پرتغال، یاران طارمی شانس کمی برای کسب عنوان قهرمانی دارند.


اسپورتینگ در سه هفته آینده باید به مصاف تیم های قعر جدولی بواویشتا، ریو آوه و ناسیونال برود که در رتبه های چهاردهم، شانزدهم و هجدهم قرار دارند و همین مسئله شانس یاران طارمی برای کسب قهرمانی را کاهش داده است.

بیشتر بخوانید:

پورتو برد اما بخت یار طارمی نبود

تیم فصل گذشته مهدی طارمی در خطر سقوط!

 

 

تگ ها


پورتو مهدی طارمی فوتبال