يوونتوس – لاتزيو‌؛ دو‌گانه يووه يا تاريخ‌سازی لاتزيو؟

امشب اولین قهرمان ایتالیا مشخص خواهد شد؛ یوونتوس یا لاتزیو. به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی، امشب از سا ......

امشب اولین قهرمان ایتالیا مشخص خواهد شد؛ یوونتوس یا لاتزیو.

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی، امشب از سا ...

امشب اولین قهرمان ایتالیا مشخص خواهد شد؛ یوونتوس یا لاتزیو.

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی، امشب از ساعت 23:30 به وقت تهران فينال رقابت هاي جام حذفي ايتاليا برگزار خواهد شد، ديداري كه در آن يوونتوس و لاتزيو در ورزشگاه المپيكو شهر رم برابر هم قرار خواهند گرفت. يووه در پي كسب سه گانه است و اين نخستين جام آنها مي تواند باشد، لاتزيو هم به فكر پايان دادن به سلطنت بيانكونري و پايان خوش براي فصل خوب است.

يوونتوس ؛ هت تريك در جام حذفي

تنها تيم اروپايي كه مي تواند سه گانه كسب كند يوونتوس است. همين يك جمله كافي ا ست تا بفهميم شاگردان آلگري در فصل 2017-2016 چه كار ارزشمندي انجام داده اند. در سري A براي ششمين فصل متوالي در آستانه قهرمان شدن هستند، در كوپا ايتاليا مي توانند سومين قهرماني متوالي را جشن بگيرند و در ليگ قهرمانان اروپا هم با شايستگي فيناليست شدند تا شانس قهرماني در اين رقابت ها پس از 21 سال را هم داشته باشند. بيانكونري چند روز پيش در ديداري حساس برابر رم شكست خورد تا قهرماني سري A اولين قهرماني قطعي شده براي شاگردان آلگري نباشد. آلگري آن باخت را به مانند تلنگري به تيمش دانست و گفت اين شكست مي تواند آنها را از خيال اينكه مي توانند همه بازي ها را ببرند، بيرون بياورد. قطعاً هواداران يووه ترجيح مي دهند همان بازي را مي باختند و شكست تيم شان بعد از 4 ماه در سري A رقم بخورد تا اينكه در پايان فينال جام حذفي شاهد بالا رفتن جام توسط بازيكنان لاتزيو باشند. شايد براي تان عجيب باشد كه بدانيد يوونتوس با آن سابقه درخشان در فوتبال ايتاليا و اروپا هيچ گاه موفق نشده سه گانه سري A، كوپا ايتاليا و ليگ قهرمانان را به دست آورد. در 2 فصلي كه قهرمان ليگ قهرمانان شده اند در سري A موفق نبوده اند و حالا وقت شكستن اين طلسم به دست آلگري و شاگردانش است.

لاتزيو ؛ پايان خوشِ فصل با سيمونه

سيمونه اينزاگي حالا محبوب ترين شخص بين هواداران لاتزيو است. ابتداي فصل همه منتظر بودند يك مربي بزرگ كه قرار بود مارسلو بيلسا باشد، روي نيمكت بيانكوچلستي بنشيند اما پس از انصراف او اينزاگي آمد و اين توفيق اجباري روزهاي خوبي براي لاتزيو رقم زد. براي تيمي كه مدت زيادي در سايه همشهري شان رم قرار مي گرفت راهيابي به ليگ قهرمانان اروپا و فيناليست شدن در كوپا ايتاليا كه با حذف رم در شهرآورد دلاكاپيتاله به دست آمد ايده آل ترين اتفاق ممكن بود. اگرچه لاتزيو در فينال حريف قدرتمندي همچون يوونتوس را پيش رو خواهد داشت اما انگيزه بالاي تيمِ جوان اينزاگي مي تواند هر حريفي را غافلگير كند. خط دفاعي لاتزيو در ديدارهاي اخير آنچنان باصلابت عمل نكرده اما در خط حمله اين تيم بي نظير بوده است. در 4 بازي اخير سري A موفق شده اند 19 مرتبه دروازه رقبا را باز كنند كه 6 و 7 گل زدن در 2 ديدار برابر پالرمو و سامپدوريا خيره كننده بود. با استفاده از ضدحملات در نيمه نهايي رم را از پا درآوردند و بدون شك  در فينال هم همين حربه در دستور كار شاگردان اينزاگي قرار خواهد گرفت. فصل خوب لاتزيو مي تواند با يك قهرماني رؤيايي تر شود. آنها 2 قهرماني قبلي خودشان را 4 و 8 سال قبل كسب كرده بودند و با همين فرمول به نظر مي رسد باز هم نوبت قهرماني بيانكوچلستي رسيده است.

مصدومان و محرومان

سامي خديرا بزرگ ترين مصدوم يووه براي فينال حذفي است و در كنار او دانيله روگاني و ماركو پياتسا هم به همين دليل در فينال حاضر نخواهند بود. گفته مي شود شايد دردِ كمر هم مانع حضور ماريو مانژوكيچ برابر لاتزيو شود. ميرالم پيانيچ هم با اخطاري كه در بازي برگشت برابر ناپولي گرفت از حضور در فينال محروم شد. فدريكو ماركتي دروازه بان ذخيره لاتزيو تنها مصدومي ا ست كه به صورت قطعي به بازي امشب نمي رسد. ماركو پارولو و جردن لوكاكو هم وضعيت مشخصي براي بازي كردن برابر يووه ندارند.

آخرين جدال

آخرين بازي يووه و لاتزيو در سري A برگزار شد كه بيانكونري موفق شد با گل هاي ديبالا و ايگواين حريف را مغلوب كند.

آمار بازي

11) يوونتوس با 11 قهرماني در كوپا ايتاليا پرافتخارترين تيم اين جام محسوب مي شود.

6) لاتزيو با 6 قهرماني در كوپا ايتاليا به طور مشترك با فيورنتينا در رده چهارم پرافتخارترين تيم ها قرار دارد.

يك) آخرين قهرماني يووه در جام حذفي به يك سال پيش برمي گردد كه با شكست ميلان جام را بالاي سر بردند.

4) آخرين جامي كه لاتزيو در كوپا ايتاليا برد به 4 سال پيش برمي گردد كه در فينال شهرآورد دلاكاپيتاله را از رم بردند.

3) يوونتوس با قهرماني در كوپا ايتاليا مي تواند براي سومين فصل متوالي اين جام را ببرد. اتفاقي كه در تاريخ اين رقابت ها توسط هيچ تيمي رخ نداده است.

4) لاتزيو از سال 2000 به بعد 4 مرتبه قهرمان حذفي شده در حالي كه يووه سال 2015 پس از 20 سال موفق شد به اين جام برسد.

6) يووه در 6 بازي آخر در تمامي جام ها از لاتزيو هيچ گلي دريافت نكرده و هر 6 بازي را هم برده است.

10) هر 2 تيم در ديدارهاي قبلي خودشان در كوپا ايتاليا 10 گل به ثمر رسانده اند.

تركيب احتمالي دو تيم

يوونتوس: بوفون، بارتزالي، بونوچي، كيليني، ساندرو، ماركيزيو، لمينا، آلوس، ديبالا، مانژوكيچ و ايگواين

لاتزيو: استراكوشا، باستا، دِفراي، هوت، رادو، لوليچ، بيليا، ساويچ، اندرسون، كيتا و ايموبيله