پائولینیو: از نژادپرستی رنج‌ زیادی کشیدم

ملی پوش بارسلونا از روزگار تیره ای که در لیتوانی و لهستان سپری کرده پرده برداشت ......

ملی پوش بارسلونا از روزگار تیره ای که در لیتوانی و لهستان سپری کرده پرده برداشت

به گزارش مدال و به نقل از طرفداری - پائولینیو، هافبک 29 ساله برزیلی و ملی پوش بارسلونا اعتراف کرد که زمانی به خاطر توهین های نژادپرستانه ای که به او در لهستان و لیتوانی می شد، قصد داشته فوتبال را در سن 20 سالگی کنار بگذارد.

به گزارش as، بسیاری از هواداران، فکر می کنند پائولینیو فوتبالش را در کورینتیانس برزیل شروع کرد؛ به تاتنهام رفت؛ به فوتبال چین منتقل شد و حالا در بارسلوناست. در حالی که پائولینیو در سن 18 سالگی برای ادامه فوتبالش به اروپا آمده بود. به FC Vilnius لیتوانی پیوست و فصل بعد را هم در  LKS Lodz لهستان توپ زد اما در سال 2008 به کشورش بازگشت و نهایتا سر از کورینتیانس درآورد که در آن زمان، تیته هدایتش را برعهده داشت. استعداد پائولینیو از آن زمان شکوفا شد. اما حضور دو ساله او در لهستان و لیتوانی، یادآور خاطرات تلخی است:

در لیتوانی همه چیز داشتم. همه چیز خوب بود تا اینکه آن روزهای لعنتی فرا رسید. توهین های نژادپرستانه شروع شد. چه می گفتند؟ خودتان دیگر می دانید که به افرادی با رنگ پوست من چه می گویند. آن روزها برای همیشه در خاطرم می ماند. نه فقط من که به دیگر هم تیمی های من نیز توهین نژاد پرستانه می کردند. از نژادپرستی رنج زیادی کشیدم. فصل بعد به لهستان رفتم و به خودم قول دادم که اگر آنجا حتی یک بار چنین اتفاقی رخ داد، فورا به برزیل برگردم. امروزه چنین توهین هایی غیرقابل قبول هستند

در لهستان مشکلات دیگری هم داشتم. باشگاه به وعده هایش عمل نمی کرد. هر کس دیگری جای من بود و می دید که باشگاه، دستمزدش را نمی دهد، در همان میانه فصل تیم را ترک می کرد اما من این کار را نکردم و تا روز آخر قراردادم، برای تیمم بازی کردم. به برزیل برگشتم اما با یک ایده مشخص؛ دیگر فوتبال بازی نخواهم کرد! هرگز! چرا؟ چون چیزهایی در لهستان تجربه کردم که مرا از همه چیز ناامید کرده بود.

پائولینیو تایید کرد که مسی به او گفته به بارسلونا بیاید:

یک بازی دوستانه بین ما و آرژانتین بود. در ماه ژوئن. آماده می شدم تا ضربه آزاد را بزنم و فکر کنم در کنارم ویلیان هم بود. دقیق یادم نیست که چه کسی کنارم بود. ناگهان دیدم مسی از پشت سر به تدریج به من نزدیک شد و گفت: به بارسا میای یا نه؟ این را در حالی گفت که فاصله ای با زدن ضربه آزاد نداشتم. من به مسی چه گفتم؟ گفتم اگر تو می خواهی مرا به بارسلونا ببری، می توانی ببری. میام. آنقدر استرس داشتم که به ویلیان گفتم ضربه را بزن. بعد از بازی پیراهنم را با مسی عوض کردیم. لئو نگذاشت ضربه آزاد را بزنم اما در عوض حالا در بارسا هستم!

تگ ها


اخبار روز پائولینیو بارسلونا لالیگا فوتبال