پاتوسی:استقلال 2ستاره مهم دارد- فصل بعد جایی خواهم بود که خدا بخواهد!

مهاجم گلزن استقلال گفت:برای من از همه چیز مهم‌تر بازی خوب استقلال و بالاتر از آن کسب سه امتیاز تیمم است...

مهاجم گلزن استقلال گفت:برای من از همه چیز مهم‌تر بازی خوب استقلال و بالاتر از آن کسب سه امتیاز تیمم است

به گزارش مدال،تیم فوتبال استقلال در بازی‌های نیم‌فصل دوم توانسته با درخشش بازیکنان خارجی خود نتایج خوبی بگیرد و با بردهای پرگل و متوالی به صف مدعیان لیگ اضافه شود و برای آسیا نیز هوادارانش را بیشتر از قبل امیدوار کند. یکی از خارجی‌های استقلال که نیامده خودش را با تیم وفق داد و عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت آیاندا پاتوسی، هافبک آفریقایی‌تبار آبی‌هاست. بازیکنی که در سه بازی‌ سه گل زد و دو پاس‌گل داد تا خیلی زود به ستاره اول تیمش تبدیل شود. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با پاتوسی را می‌خوانید.

خیلی زود در استقلال جا افتادی. فکر می‌کردی با گلزنی شروع کنی؟

پیش‌بینی می‌کردم اما مطمئن نبودم. کسانی که من را می‌شناسند می‌دانند که من پاس‌های خوبی می‌دهم و به‌عنوان یک بازیکن شماره ۱۰، گلزن خوبی هم هستم.

آمار خیلی خوبی تا به اینجای بازی‌ها داری. ۳ بازی ۳ گل و ۲ پاس‌گل. طبعا خودت هم از این شرایط راضی هستی!

قطعا خیلی راضی هستم. البته اگر کمی شانسم بیشتر بود، زودتر از اینها می‌توانستم استارت بزنم اما خدا را شکر می‌کنم و از سه گل و دو پاس‌گلی که دادم، راضی هستم. مهم‌تر از گل‌ها و پاس‌گل‌های من این است که از سه بازی ۹ امتیاز داریم. ترجیح می‌دهم هیچ گل و پاس‌گلی ندهم اما تیمم برنده میدان شود.

امشب با الدحیل قطر که یکی از پرمهره‌ترین تیم‌های آسیایی است بازی دارید، پیش‌بینی‌ات چیست؟

هیچ موقع نمی‌توان یک بازی را پیش‌بینی کرد. بازی مهم آسیایی آن هم مقابل تیم بزرگی مثل الدحیل سخت است اما امیدوارم این بازی را به خوبی و خوشی تمام کنیم و با سه امتیاز به ایران برگردیم.

فکر می‌کنی بتوانی در این بازی هم گل بزنی؟

هیچ مهاجمی و حتی دفاع آخری از گل زدن بدش نمی‌آید. همه گلزنی را دوست دارند حتی دروازه‌بان اما برای من از همه چیز مهم‌تر بازی خوب استقلال و بالاتر از آن کسب سه امتیاز تیمم است. حالا به هر شکلی سه امتیاز را به دست بیاوریم مطمئنا همه خوشحال خواهیم بود.

ته دلت چه می‌گوید؟ دوست داری روند گلزنی‌ات را ادامه بدهی؟

اگر با گلزنی یا بازی خیلی تکنیکی و خوب من به پیروزی برسیم چه بهتر اما اگر هم این اتفاق نیفتاد ما با کسب سه امتیاز خوشحال می‌شویم. امیدوارم در این بازی پیروز شویم.

استقلال شانس قهرمانی در لیگ دارد؟

مطمئنا شانس قهرمانی داریم. فاصله امتیازی ما با تیم صدرنشین زیاد نیست. تا آخر فصل بازی‌های زیادی مانده و اگر همه تیم همین روند خوب را ادامه بدهند مطمئنم تیم‌های دیگر امتیاز از دست خواهند داد و به کمک هواداران خوب‌مان شانس قهرمانی ما زیاد می‌شود.

قراردادت با استقلال قرضی است، خودت دوست داری فوتبالت را در این تیم ادامه دهی؟

قرارداد من تنها قرضی نیست. برای بیشتر دانستن از جزئیات قرارداد من می‌توانید با مدیران باشگاه استقلال یا مدیربرنامه من صحبت کنید. هر تیمی که خدا بخواهد، من آنجا خواهم بود.

با کدام بازیکنان در تیم هماهنگ‌تری؟

بازیکنی هستم که خیلی زود خودم را با شرایط وفق می‌دهم. حالا با منشا یا اسماعیل فرقی نمی‌کند. بازیکنانی که با بازی من آشنا هستند می‌دانند کی و کجا باید بدوند تا پاس من را بگیرند. به امید خدا با تمام بازیکنان هماهنگ خواهیم شد و با کمک طرفداران بازی بهتری از الآنی که می‌بینید، انجام خواهید داد.

زندگی در ایران سخت نیست؟

به هر حال زندگی جدیدی است. تهران از کیپ تاون شلوغ‌تر است اما سعی می‌کنم خودم را با شرایط عادت بدهم.

نظرت در مورد غذاهای ایرانی چیست؟

غیر از آفریقای‌جنوبی در بلژیک هم زندگی کردم، بلژیک هم با مدیرنامه ایرانی‌ام آشنا شدم و در یک رستوران ایرانی در این کشور با هم غذای ایرانی خورده بودیم و می‌دانستم غذای ایرانی چه طعمی است. غذاهای ایرانی حرف ندارد. می‌دانم که شما برنج خیلی دوست دارید.

قبل از اینکه به ایران بیایی، از استقلال شناختی داشتی؟

همان‌طور که گفتم مدیربرنامه من ایرانی است. ۵، ۶ سال با هم دوست هستیم. او توضیحاتی درخصوص استقلال داده بود و گفته بود که استقلال بزرگ‌ترین باشگاه ایران و یکی از تیم‌های بزرگ آسیاست، دو بار قهرمان آسیا شده، دو ستاره مهم و طرفداران پرشماری دارد.

نظرت درباره شفر چیست؟

مربی خوبی است. سیستم خوبی دارد و مثل تمام بازیکنان تلاش می‌کند که تیم برنده مسابقه شود. از کار با او خوشحالم.

با کدام بازیکنان تیم خارج از زمین بازی راحت‌تری؟

با همه بازیکنان راحت هستم و هیچ مشکلی با کسی ندارم. با اللهیار خیلی رابطه خوبی دارم، پسر جوان و با استعدادی است. اسماعیل گونسالوس دوست صمیمی من است چون مدیربرنامه ما یکی است و از قبل او را می‌شناختم.

گل زدن یا پاس‌گل دادن، کدام را بیشتر دوست داری؟

گل زدن یا پاس‌گل دادن برای من مهم نیست بلکه برد تیمم مهم است. اما هردو را دوست دارم و اگه هردو با هم اتفاق بیفتد چه بهتر.