پاتوسی: تماشاگران استقلال مرا به یاد تیم‌ملی آفریقای جنوبی می اندازند

پاتوسی درباره مسایل مختلف استقلال صحبت کرد....

هافبک اهل آفریقای جنوبی استقلال می گوید برای پیشرفت در فوتبالش حاضر شده تخفیف خوبی به باشگاه بدهد.

به گزارش مدال، آیاندار پاتوسی بعد از دو هفته تمرین با استقلال و بعد از حرف و حدیث های زیادی که در مورد قراردادش وجود داشت بالاخره در بازی با پارس جنوبی جم در ترکیب استقلال بازی کرد و موفق شد یک گل بزند و روی گل اول تیمش هم تاثیرگذار باشد. پاتوسی  صحبت های جالبی در مورد حضور در استقلال انجام داد که در ادامه آن را می خوانید:

چطور شد حاضر شدی با استقلال قرارداد امضا کنی؟

من چند سال است با یک مدیربرنامه ایرانی در ارتباط بودم. من قرارداد بالایی با استقلال امضا نکردم ولی بعضی مواقع برای امضای یک قرارداد بالاتر باید تخفیف بدهی. من دنبال یک چالش جدید بودم و دوست داشتم به استقلال بیایم. دو پیشنهاد داشتم از امارات اما قبول نکردم چون دوست داشتم در یک باشگاه بزرگ بازی کنم. برای من حضور در لیگ قهرمانان آسیا مهم بود و به همین دلیل پیشنهاد استقلال را پذیرفتم و می دانم باشگاه بسیار مهمی است.

در مورد اتفاق هایی که برایت افتاد و اجازه بازی نداشتی صحبت کن.

اتفاق جالبی بود که نتوانستم دو هفته بازی کنم ولی من به خدا اطمینان داشتم و البته مدیربرنامه های من اطمینان داده بود این مشکل حل می شود چون قراردادم کاملا قانونی بود. من منتظر زمان بازی کردن بودم و فکر کنم برابر پارس جنوبی جم خوب بازی کردم.

نمایش تو برابر پارس جم باعث شد خیلی ها تو را تحسین کنند. در این باره صحبت می کنی؟

من همیشه سعی می کنم بازی ها را با احترام خاصی نسبت به حریف شروع کنم. تیم بزرگ و کوچک فرقی ندارد چون در فوتبال هر اتفاقی می تواند بیفتد، ممکن است یک تیم بزرگ را ببری یا از یک تیم کوچک شکست بخوری. چون من دو هفته است با تیم تمرین می کنم هنوز با همه آشنایی کامل نداریم اما خب بازی خوبی برابر پارس جم انجام دادم و توانستم با پاس گل و گل کارم را شروع کنم.

مهمترین هدفت از آمدن به استقلال به چیست؟

آمده ام تا تیم بزرگ استقلال را کمک کنم تا به قهرمانی در لیگ ایران برسیم. بعد از آن هم در لیگ قهرمانان آسیا به پله های بالاتری برسیم و موفق باشیم. البته من انگیزه شخصی هم دارم و دوست دارم در حرفه ای که دنبال می کنم به مکان های بالاتری برسم و پیشرفت کنم.

مهمترین فرق استقلال با کیپ تاون آفریقای جنوبی را در چه چیزی می بینی؟

کیپ تاون باشگاه خیلی بزرگی است، تماشاگران زیادی دارد و استادیوم خیلی بزرگی دارد و این اولین بار نیست قرار است مقابل تماشاگران زیادی بازی کنم اما خب تماشاگران استقلال من را یاد تیم ملی آفریقای جنوبی می اندازد چون در بازی های خانگی ما همیشه استادیوم پر بود. الان هم همین حس را دارم و تماشاگران استقلال تماشاگران بی نظیری هستند.

آیا حضور شفر در استقلال در انتخاب تو تاثیرگذار بود؟

من قبل از اینکه به ایران بیام در مورد استقلال، رییس باشگاه و سرمربی اش تحقیق کردم که متوجه شدم این تیم یک سرمربی مشهور آلمانی دارد و مطمئنا این موضوع در انتخاب من تاثیرگذار بود.

دوست داری در استقلال قراردادت را دائمی کنی؟

اگر از دائمی منظورتان این است که تا ابد در استقلال بمانم باید بگویم در فوتبال امروزی هیچ کس با یک باشگاه تا ابد قرارداد امضا نمی کند. یک فوتبالیست وقتی پیشنهاد بهتری دریافت کند می ماند ولی من دوست دارم امسال و سال های آینده به استقلال کمک کنم که با هم به پیروزی های زیادی برسیم و قهرمانی زیادی کسب کنیم و بعد از آن سعی می کنم تصمیم خوبی برای آینده ام بگیرم.

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال