پاتوسی:قهرمانی در لیگ؟چراکه نه؟-هیچ تیمی حریفمان نمی شود

مهاجم گلزن استقلال گفت:فکر نمی‌کردم کیفیت لیگ ایران تا این اندازه بالا باشد...

مهاجم گلزن استقلال گفت:فکر نمی‌کردم کیفیت لیگ ایران تا این اندازه بالا باشد

به گزارش مدال،قبل از بازی حساس با العین فرهیختگان گفت و گویی با ستاره جدید استقلال انجام داده است.صحبت های جدید پاتوسی را میخوانید:

  روزهایم در تهران

تهران شهر زیبایی است، ولی هنوز خوب نشناختمش. فرصت کافی برای چنین کاری ندارم چون سرم گرم تمرینات هستم. تا امروز از روزهایم در تهران لذت برده‌ام اما این لذت بیشتر مربوط به تمرینات بوده تا گشت‌وگذار. دوست دارم رستوران‌ها و کافه‌ها را بشناسم اما برنامه مسابقات بسیار فشرده است و واقعا از تمرینی به تمرینی و از مسابقه‌ای به مسابقه‌ای منتقل می‌شوم. امیدوارم کمی این فشرده بودن بازی‌ها تمام شود و بتوانم کمی استراحت داشته باشم اما تمرکز من در حال حاضر روی بازی فوق‌حساس ما با العین است. چیزی که حتما باید در مورد روزهایم در تهران به آن اشاره کنم این است که از این شهر لذت می‌برم. بعضی جاها هست که وقتی در آن زندگی می‌کنی فقط می‌خواهی از آن فرار کنی. مطلقا هم چنین حسی در مورد این شهر ندارم.

  خانواده جدیدم در ایران

می‌توانم هم‌تیمی‌هایم در استقلال را این‌گونه توصیف کنم؛ خانواده جدیدم در ایران. در مدتی که اینجا بودم چیز بدی از هم‌بازی‌ها و اعضای باشگاه ندیده‌ام. هرکسی هرچقدر که در توانش بوده به من کمک کرده. این کمک می‌تواند تعارفی برای شام و ناهار باشد یا رساندنم به محل سکونت. دوستی بین من و اعضای باشگاه در این مدت کوتاه برایم واقعا لذتبخش بوده است.

  خانواده من خواهند آمد

خانواده من هنوز به ایران نیامده‌اند و من دلتنگ‌شان هستم اما اینترنت فاصله‌ها را کم می‌کند. قرار است به ایران بیایند و من هم تدارکات لازم برای این کار را فراهم می‌کنم. منتها همین که خیال‌شان راحت است من در فضای خوبی قرار دارم برایشان کافی است. فکر می‌کنم اکثر توریست‌ها یا خارجی‌هایی که به ایران می‌آیند با این سوال مواجه باشند که ایران چگونه جایی است.

  لیگ ایران دشوار است

فکر نمی‌کردم سطح رقابت و کیفیت در لیگ ایران تا این اندازه بالا باشد. از روزی که آمده‌ام تحت تاثیر لیگ قرار گرفته‌ام و می‌کوشم تا جایی که ممکن است زودتر خودم را به شرایط آمادگی نهایی و همچنین هماهنگی با تیم برسانم. خوشبختانه استقلال از مجموعه‌ای از بازیکنان درجه یک و با کیفیت تشکیل شده که کار آدم را راحت می‌کنند. فقط کافی است ما با هم هماهنگ شویم. طبیعتا باید درک کنید من در پنجره زمستانی به تیم اضافه شده‌ام و هنوز فرصت و بازی کافی برای هماهنگ شدن با بقیه را نداشته‌ام. کمی به زمان بیشتر نیاز دارم اما حس می‌کنم تا همین امروز هم برای تیم تا اندازه اندکی مفید واقع شده‌ام. امیدوارم این فرصت پیش بیاید تا بیشتر با بقیه هماهنگ شوم.

  شکست مقابل الدحیل

شکست به العین باخت بدی بود. بعضی بازی‌ها را می‌بری و بعضی‌ها را می‌بازی. نمی‌شود همیشه برنده باشی ولی این یکی بازی سخت و بدی بود. واقعا یادآوری خاطره این بازی برایم دشوار است چون می‌دانم هواداران از من و دیگر بازیکنان استقلال انتظار بیشتری داشتند. البته در بازی مقابل نفت مسجدسلیمان بازگشت خوبی داشتیم و حالا هم خود را برای بازی با العین آماده می‌کنیم. برد ما مقابل نفت، نشان داد از نظر فنی و روحی و روانی چه کیفیت بالایی داریم. بازگشت از یک باخت سه برصفر کار آسانی نیست.

  بازی مقابل العین

بازی این هفته در آسیا یک بازی «حتما باید ببریم» است. نه مساوی و نه باخت. اگر می‌خواهیم به جدول برگردیم باید ببریم. مطمئن باشید هرآنچه را از توان‌مان بر می‌آید انجام می‌دهیم تا به بازی برگردیم. این برد برای ما و هواداران تیم خیلی حیاتی است. مطمئن باشید با یک ورزشگاه پر از جمعیت، هیچ‌تیمی حریف ما نمی‌شود. از هواداران استقلال درخواست می‌کنم در این بازی حساس ما را تنها نگذارند. ما در طول این مسیر آسیایی و حتی مسیر قهرمانی در لیگ با همیم. باید با هم باشیم. غیر از این باشد ضرر می‌کنیم. ایمان دارم وقتی العین به خانه برگردد بازیکنانش به لحظات سختی فکر می‌کنند که در تهران داشتند. ما برنده‌ایم.

  قهرمانی در لیگ

تمام تمرکز من در بازی با العین است نه قهرمانی در لیگ. تا اینجا که در لیگ عالی کار کرده‌ایم و مطمئن هستم این روند را ادامه می‌دهیم. مهم‌ترین چیز این است که بازیکنان استقلال از برد و بازی لذت می‌برند. تیمی که چنین روحیه‌ای داشته باشد می‌تواند قهرمان شود. تا آخر فصل مسابقات مهمی داریم که هر کدامش یک فینال است. باید همه را ببریم. جایی برای مساوی نداریم. فقط به برد فکر می‌کنیم و می‌کوشیم با تمام توان نتیجه بگیریم. دلیلی برای قهرمان نشدن نمی‌بینم ولی الان تمرکزمان روی العین است.

  هواداران استقلال

از هواداران استقلال تشکر می‌کنم. خیلی به من و هم‌تیمی‌های من لطف دارید و امیدوارم با نتایج خوب جبران کنیم. خوشحالم در تیمی حضور دارم که هوادارانش به بازیــــکن‌های خارجی هم لطف دارند.