پاتوسی هنوز به شرایط ایده‌آل نرسیده است

ذوب‌آهن، تیمی است که در لیگ قهرمانان هم حضور دارد اما ما نیاز مبرم به سه امتیاز این بازی داریم. احترام خاصی هم برای ذوب‌آهن و کادرفنی‌اش قائل هستم ولی ما سه امتیاز بازی را می‌خواهیم....

ذوب‌آهن، تیمی است که در لیگ قهرمانان هم حضور دارد اما ما نیاز مبرم به سه امتیاز این بازی داریم. احترام خاصی هم برای ذوب‌آهن و کادرفنی‌اش قائل هستم ولی ما سه امتیاز بازی را می‌خواهیم.

به گزارش مدال، تیم استقلال پس از برد مقابل پارس‌جنوبی جم حالا باید خود را آماده دیدار معوقه از هفته هفدهم لیگ کند. آبی‌پوشان روز یکشنبه به مصاف ذوب‌آهن علیرضا منصوریان می‌روند. گفت و گو با بیژن طاهری، مربی استقلال را در ادامه می خوانید

پارس‌جنوبی را بردید، کمی درخصوص این دیدار صحبت کنید.
حریف‌مان تیم خیلی خوبی بود. پا‌به‌پای تیم ما دوید. گرچه موقعیت‌ها و حتی پنالتی ما تبدیل به گل نشد اما این از شایستگی‌های پارس کم نمی‌کند. این تیم بازی منجسم و روانی را به‌ویژه در نیمه دوم از خود به نمایش گذاشت.

 

پاتوسی هم پس از حرف و حدیث زیاد بازی کرد و عملکرد خیلی خوبی هم داشت. درواقع جواب منتقدانی را که گفته بودند او نمی‌تواند برای استقلال بازی کند، خیلی خوب داد.
ما تابع سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال هستیم. اجازه دادند از پاتوسی استفاده کنیم، ما هم استفاده کردیم. اگر اجازه نمی‌دادند هم از او بازی نمی‌گرفتیم. پاتوسی بازیکن خیلی توانمندی است که هنوز به شرایط ایده‌آلش نرسیده. در هفته‌های آینده با تمرینات اختصاصی‌ای که انجام می‌دهد، بهتر از بازی با پارس‌جنوبی خواهد شد.

 

بازیکنان تیم در زمین خیلی عصبی هستند و مدام کارت زرد می‌گیرند، کادرفنی با بازیکنان صحبتی نکرده که این‌قدر اعتراض بی‌جهت به داوری نکنند؟
در شرایط مسابقه ضربان قلب بازیکنان بالاست و خیلی سخت است بتوان بازیکن را کنترل کرد. بعد از مسابقه اگر دقت کنید، بازیکنان هم بابت اعتراضات خود ناراضی هستند. اما به هرحال برای تمام بازیکنان دنیا این اتفاق می‌افتد. مواقعی فشار بازی‌ها باعث می‌شود بازیکن در زمین عصبی شود. داوران لیگ هم تحت فشارند، برای کنترل بازی از کارت استفاده می‌کنند.

 

لیگ قهرمانان را پیش رو داریم، فکر می‌کنید با توجه به رقبای استقلال که خیلی خوب تیم‌شان را تجهیز کردند، تیم شما بتواند باز هم مثل سال گذشته با موفقیت از گروهش صعود کند؟
شرایط تیم ما خوب است. سال گذشته هم گروه سختی داشتیم. تمام تلاش‌مان را می‌کنیم و بازیکنان هم مصمم هستند با بهترین شرایط در لیگ قهرمانان حاضر شوند. امیدوارم مثل سال گذشته از گروه مرگ، گروه زندگی بسازیم و به مرحله بعد صعود کنیم.

 

استقلال با مشکل نبود زمین مناسب روبه‌رو است، تیم تا اینجای فصل در 6 زمین تمرین کرده، به نظرتان این مشکل‌ساز نیست؟
الان خداراشکر تمرکزمان روی زمین نفت است و تمرینات را در این زمین پیگیری می‌کنیم و مشکل خاصی نیست.

 

تا پایان فصل در زمین نفت تمرین خواهید کرد؟
نمی‌دانم تا پایان فصل یا زودتر اما فعلا در این زمین هستیم و حالا حالاها هم در همین زمین نفت تمرین خواهیم کرد.

 

بازی با ذوب‌آهن را چطور می‌بینید؟ علیرضا منصوریان سال گذشته سرمربی استقلال بوده و به نظر می‌آید این بازی جذاب خواهد شد.
تیمی که در قطر دو بر هیج عقب می‌افتد و سه بر دو می‌برد، یعنی از کادرفنی قوی‌ای برخوردار است. ما روی تیم ذوب‌آهن حساب ویژه‌ای باز کرده‌ایم، تیم بسیار خوبی است. ذوب‌آهن، تیمی است که در لیگ قهرمانان هم حضور دارد اما ما نیاز مبرم به سه امتیاز این بازی داریم. احترام خاصی هم برای ذوب‌آهن و کادرفنی‌اش قائل هستم ولی ما سه امتیاز بازی را می‌خواهیم.

 

حضور فرهاد مجیدی در کادرفنی استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟
گرچه فرهاد سابقه مربیگری در لیگ را ندارد اما خیلی باتجربه عمل می‌کند. حضور او در تیم خیلی پرثمر است.

 

موازی‌کاری که پیش نیامده؟
خیر، کنار هم کار می‌کنیم و هر مربی‌ای هم وظیفه خودش را می‌داند و مشکلی وجود ندارد