پاتوسی چشم انتظار بازی ملی در سال 2016

درحالی که مسئولان باشگاه استقلال اعلام کرده بودند در حال تلاش برای گرفتن مجوز بازی بازیکن خارجی خود هستند اما باز هم این مجوز صادر نشد....

درحالی که مسئولان باشگاه استقلال اعلام کرده بودند در حال تلاش برای گرفتن مجوز بازی بازیکن خارجی خود هستند اما باز هم این مجوز صادر نشد.

به گزارش مدال،بیش از دو هفته است که پاتوسی با باشگاه استقلال قرارداد امضا کرده و در تهران حضور دارد اما هنوز نتوانسته برای آبی پوشان به میدان برود و امروز هم در آستانه بازی با تراکتورسازی شفر نمیتواند از این بازیکن استفاده کند.درحالی که سرمربی استقلال پاتوسی را همراه تیم به تبریز برده اما مجوز بازی این بازیکن از سوی سازمان لیگ صادر نشد تا یک اشتباه از سوی مسئولان استقلال باعث شود شفر نتواند از خرید خود استفاده کند.
پاتوسی به دلیل نداشتن بازی ملی در دو سال گذشته از سوی سازمان لیگ نتوانسته مجوز بازی در لیگ ایران را کسب کند و این درحالی است که مسئولان استقلال وعده داده بودند که این مشکل را حل می کنند.
در همین ارتباط حامد مؤمنی عضو روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال ایران می گوید: ما در مورد این بازیکن استعلام گرفتیم او در فصل‌های 2017 و 2018 برای تیم ملی خودش بازی نکرده اما از آنجا که در هر فصل فوتبال دو سال حساب می شود ما برای استعلام سال 2016 پاتوسی هم درخواست داده‌ایم و منتظریم پاسخ این استعلام هم داده شود. بنابراین هنوز تصمیم نهایی را در این مورد نگرفته‌ایم.

مؤمنی در ادامه گفت: قطعاً باید در این زمینه یک اطلاعیه رسمی با توضیحات کامل ارائه شود تا شفاف‌سازی صورت بگیرد. در این مورد حتماً پس از دریافت پاسخ استعلام پاتوسی از فدراسیون فوتبال کشورش تصمیم نهایی را خواهیم گرفت و فدراسیون یا سازمان لیگ به صورت رسمی این تصمیم را اعلام خواهند کرد.

عضو کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال، در خصوص اینکه آیا پاتوسی علیرغم اینکه مجوز بازی در فوتبال داخلی را ندارد، می‌تواند در لیگ قهرمانان ‌آسیا بازی کند گفت: قوانین AFC با قوانین ما تفاوت دارد و او برای بازی در لیگ قهرمانان آسیا مشکلی نخواهد داشت.