پاختاکور – استقلال؛ به سود تیم ملی

اتفاقات دیدار پاختاکور – استقلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا چند روز قبل از دیدار دوستانه تیم ملی در برابر ازبکستان رخ داد.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، بر اساس اعلام فدراسیون فوتبال تیم ملی قرار است ۱۷ مهر در تاشکند به مصاف ازبک ها برود. تیمی که چندین بازیکن پاختاکور را در اختیار دارد. شکل بازی استقلال در برابر پاختاکور که به طور حتم از سوی اسکوچیچ رصد شد دستاوردهای خوبی برای او و تیم ملی خواهد داشت. از جمله اینکه فوتبال ازبکستان دیگر فقط فوتبال قدرتی نیست. فوتبالی است که قدرت را برای گردش توپ و بازی ترکیبی در اختیار می گیرد و اگر قرار باشد در برابر این تیم با ۳ مهاجم بازی کرد میانه میدان از دست می رود و آنوقت است که ازبک ها جولان می دهند. البته تصاویر هوایی از بازی استقلال در برابر پاختاکور نشان می دهد استقلال در برابر پاختاکور با شیوه ۲-۴-۴ بازی کرد و مهدی قایدی در این ترکیب هافبک چپ بود. البته هافبک چپی که در بازی دفاعی نمی توانست به تیمش کمک کند و عملا استقلال با ۳ هافبک در برابر پاختاکور بازی می کرد. به همین دلیل بود که مجید نامجو مطلق اولین تعویضش بیرون کشیدن امیر ارسلان مطهری و فرستادن آرش رضاوند به جای او به زمین بود. 

این ایده یعنی بازی تهاجمی در برابر ازبکستان پیش تر از سوی فرهاد مجیدی در جایگاه سرمربی تیم ملی امید هم پیاده شد. دیدید که تیم امید در دو بازی دوستانه با تیم امید ازبکستان نتیجه را واگذار کرد که در بازی دوم امیدهای ایران ۵ گل خوردند که این یک شکست تلخ و دردناک بود. 

بدون شک اسکوچیچ با تماشای این بازی نقشه راه بهتری برای بازی با ازبکستان انتخاب خواهد کرد؛ پر تعداد در میانه میانه. بازی با شیوه ۱-۵-۴ یا ۱-۳-۲-۴ که اگر از سوی استقلال در بازی با پاختاکور پیاده می شد شاید استقلال نمی باخت و اگر هم می باخت این قدر توپ و میدان در اختیار حریف قرار نمی گرفت. فضای خالی که در میانه میدان استقلال شکل گرفته بود در همان دقایق ابتدایی بازی به پاختاکور اعتماد به نفس خوبی داد و موجب شد آنها از ابتدا تا انتهای بازی صاحب توپ و میدان باشند و در نهایت برتری خود را با دو گل دیکته کنند. 

تیم های باشگاهی ازبکستان و تیم ملی این کشور تیم هایی هستند که قدرت بدنی بالایی دارند و بدون شک چنین تیم هایی برای اجرای ایده های تاکتیکی قوی تر عمل می کنند؛ نمی شود در برابر این تیم ها یکپارچه حمله شد و و برتری عددی را در منطقه یک سوم تهاجمی حریف ایجاد کرد. در چنین بازی هایی باید برتری عددی در میانه میدان باشد و از همه مهمتر در نبردهای فیزیکی بازنده نبود.

تگ ها


تیم ملی ایران استقلال تهران پاختاکور ازبکستان