پاختاکور حریف پرسپولیس را بهتر بشناسیم

- تیم دوم ازبکستان با در اختیار داشتن 6 بازیکن ملی‌پوش و 2 بازیکن خارجی، در هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا مقابل قهرمان ایران قرار می گیرد....

- تیم دوم ازبکستان با در اختیار داشتن 6 بازیکن ملی‌پوش و 2 بازیکن خارجی، در هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا مقابل قهرمان ایران قرار می گیرد.

به گزارش مدال،تیم فوتبال پاختاکور ازبکستان به عنوان اولین رقیب آسیایی پرسپولیس روز سه شنبه از ساعت 18:30 در ورزشگاه آزادی به مصاف قهرمان ایران و نایب قهرمان دور قبل لیگ قهرمانان آسیا خواهد رفت. پاختاکور توانست با شکست النصر دوبی آن هم با حضور ستاره ای مانند آلوارو نگردو ستاره سابق تیم های منچستر سیتی و تیم ملی اسپانیا در زمین حریف، جواز صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند.
پاختاکور پرافتخارترین تیم ازبکستان محسوب می شود. این تیم 11 قهرمانی در لیگ داخلی و در مجموع 14 قهرمانی داخلی را در کارنامه دارد و با توجه به این مساله پرافتخارترین تیم ازبکستان محسوب می شود.
آخرین قهرمانی این تیم مربوط به سال 2015 می شود. این در حالی است که پاختاکور سال گذشته در رتبه دوم سوپرلیگ ازبکستان قرار داشت و به همین خاطر به پلی آف لیگ قهرمانان صعود کرد.
همچنین این تیم در دو دوره گذشته نتوانسته بود به لیگ قهرمانان صعود کند.
پاختاکور در آخرین دوره حضورش در لیگ قهرمانان آسیا با تیم های الهلال عربستان، الجزیره امارات و تراکتورسازی تبریز همگروه بود که با حضور در رده سوم این گروه نتوانست به مرحله بعد این بازی ها صعود کند.
آخرین تقابل این تیم با تیم های ایرانی هم به بازی با تراکتورسازی تبریز باز میگردد. تراکتور در بازی خانگی با یک گل از پاختاکور شکست خورد اما در بازی برگشت موفق شد این تیم را در تبریز با نتیجه دو بر صفر شکست دهد.
پاختاکور که هدایت این تیم را شوتا آرولادزه مربی گرجستانی بر عهده دارد، از حضور 6 بازیکن ملی پوش بهره می برد. سنجر کواتور دروازه بان، فرخ سیویوف، ایگور کریتس، جلال الدین ماشاریپوف، دوسنت اخمدوف و مکارات بیکمائف ملی پوشان این تیم هستند.
البته حریف روز سه شنبه پرسپولیس از حضور 2 ستاره خارجی هم بهره می برد. دراگان سران مهاجم شماره 10 و ستاره خط حمله صربستانی این تیم و همچنین مارکو سیمیچ مدافع مرکزی مونته نگرویی، لژیونرهای پاختاکور محسوب می شوند.
البته ایسماعیل گونکالوس مهاجم پرتغالی استقلال فصل گذشته در پاختاکور حضور داشت که در نقل و انتقالات زمستانی به استقلال پیوست. البته این تیم هنوز از حضور ایگور سرگیف بازیکن 25 ساله بهره می برد که پیش از گونکالوس چهارسال آقای گل پاختاکور بوده است.
البته اودیل هامبروبکوف دیگر ستاره پاختاکور است که به خاطر مصدومیت در تقابل با پرسپولیس غایب خواهد بود. 
این نماینده ازبکستان اما در آسیا نتوانسته هیچ گاه حرفی برای گفتن ندارد و تنها دو عنوان چهارمی آسیا در سال های 2003 و 2004 تنها عناوین آسیایی این باشگاه ازبکستانی است.
البته این تیم یک بار در این رقابت ها در سال 2003 با پرسپولیس بازی کرده که با نتیجه یک بر صفر و با ضربه پنالتی ریوالدوی نامدار، سرخپوشان را شکست داده است. در آن مقطع بازی ها فقط در یک دور و به صورت تک بازی برگزار می شد و تنها یک تیم هم از گروه صعود می کرد که پاختاکور با 9 امتیاز و سه پیروزی به مرحله بعد رفت و سرخپوشان تهرانی با 6 امتیاز از راهیابی به دور بعد بازی ها باز ماندند.
با این حال باید دید که این تیم پرافتخار ازبکستان در تقابل با قهرمان ایران چه خواهد کرد. تیمی که با پیروزی ارزشمند خارج از خانه برابر النصر جواز حضور در مرحله گروهی را به دست اورده است.