پاداش برای نادال ; 3.7 میلیون دلار

به گزارش مدال به نقل از بازار ورزش رافائل نادال با پیروزی مقابل کوین اندرسون در دیدار نهایی مسابقات تنیس اوپن آمریکا در نیویورک، تعداد قهرمانی های خود در تورنمنت های گرنداسلم را به ۱۶ جام رساند ......

  به گزارش مدال به نقل از بازار ورزش رافائل نادال با پیروزی مقابل کوین اندرسون در دیدار نهایی مسابقات تنیس اوپن آمریکا در نیویورک، تعداد قهرمانی های خود در تورنمنت های گرنداسلم را به ۱۶ جام رساند. نادال یکشنبه شب در فینال این رفابت ها توانست کوین اندرسون را در سه ست با نتیجه ۳-۶، ۳-۶ و ۴-۶ شکست دهد. این سومین قهرمانی این تنیس باز اسپانیایی در اوپن آمریکاست. او ۱۰ بار نیز در اوپن فرانسه، یک بار در اوپن استرالیا و دو بار نیز در مسابقات ویمبلدون به قهرمانی رسیده است.

 رافائل نادال که پیش از این ۸۶ میلیون دلار پاداش نقدی در دوران ورزشی خود بدست آورده بود، با این قهرمانی ۳٫۷ میلیون دلار دیگر بدست آورد. اوپن آمریکا بزرگ ترین تورنمنت تنیس جهان است و ۳٫۷ میلیون دلار از زمانی که ورزش تنیس در سال ۱۹۶۸ حرفه ای شد یک رکورد محسوب می شود.  در آن سال کل پاداش قهرمانی اوپن آمریکا تنها صد هزار دلار بود که به نفر قهرمان ۱۴ هزار دلار می رسید. مجموع پاداش نقدی اوپن آمریکا امسال ۵۰٫۴ میلیون دلار بود. در رقابت های امسال کوین اندرسون نایب قهرمان نیز ۱٫۸۳ میلیون دلار پاداش نقدی دریافت کرد.

 

بازار ورزش

 

تگ ها


اخبار روز تنیس