پارتیزان بلگراد ۰ - ۱ منچستریونایتد؛ صدرنشینی با تک‌گل مارسیال

منچستریونایتد موفق شد در دیداری حساس در کشور صربستان به یک پیروزی شیرین دست یافته و صدرنشین شود...

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب هفته سوم از دور گروهی رقابت‌های لیگ اروپا، پارتیزان بلگراد در ورزشگاه اف‌کی پارتیزان پذیرای منچستریونایتد بود که این بازی در نهایت با پیروزی ۲-۱ شیاطین سرخ به پایان رسید.

دیدار دو تیم اول و دوم گروه L، به واسطه تایین صدرنشین حساسیت‌های بسیاری داشت. دو تیم محتاطانه بازی را دنبال می‌کردند و در دقیقه ۱۴، ارسال خوان ماتا با ضربه سر مک‌تامینی به بیرون رفت. شیاطین سرخ کم کم جریان بازی را در دست گرفتند اما میزبان در اندیشه طرح‌ریزی ضدحملات بود. پارتیزان در ۱۱ بازی خانگی اخیر خود در اروپا شکست نخورده و قصد دارد به این روند ادامه دهد. تلاش‌های دو تیم ادامه داشت و در دقیقه ۳۷، وان بیساکا توپ را در شرایطی خوب به لینگارد سپرد اما ضربه او با برخورد به تیرک دروازه راهی بیرون شد. ۳ دقیقه بعد، این بار پارتیزان روی یک توپ مرده صاحب موقعیت شد اما ضربه صدیق هم به تیر دروازه برخورد کرد تا دو تیم در این زمینه بی‌حساب شوند.

اما در حالی که تصور می‌شد نیمه اول بدون گل به پایان برسد، در دقیقه ۴۳، براندن ویلیامز در محوطه جریمه توسط میلتیچ سرنگون شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. آنتونی مارسیال نیز این پنالتی را تبدیل به گل کرد تا میهمان در این بازی پیش بیافتد. در ادامه زمانی برای حمله وجود نداشت و نیمه اول با برتری ۱-۰ شاگردان سولسشر به پایان رسید.

میزبان در نیمه دوم برای جبران نتیجه به بازی آمده بود و در دقیقه ۵۳، سوما با نفوذ به محوطه جریمه، مگوایر را از پیش رو برداشت اما ضربه سنگین او با واکنش رومرو راهی به دروازه یونایتد پیدا نکرد. سولسشر که از جریان بازی راضی نبود راشفورد و جیمز را به بازی آورد تا تیمش جان تازه‌ای بگیرد.

بازی همچنان در اختیار میزبان بود و در دقیقه ۷۴، سوما توپ خوبی را برای صدیق مهیا کرد اما ضربه سهمگین او با اختلافی اندک از کنار دروازه رومرو به بیرون رفت. منچستریونایتد کاملاً عقب کشیده بود و در فکر حفظ برتری خود بود. در دقیقه ۸۳، کرنر ازسالی ناتچو به آسانو رسید اما رومرو ضربه او را مشت کرد تا خطر دور شود. تلاش‌های دو تیم در ادامه بی‌نتیجه بود بازی با پیروزی ارزشمند شاگردان سولسشر به پایان رسید.

منچستریونایتد با این برد ۷ امتیازی شده و صدرنشینی گروه را از آن خود کرد.

ببینید:

خلاصه بازی پارتیزان بلگراد 0 - 1 منچستر یونایتد/ ویدیو

تگ ها


شیاطین سرخ مرحله گروهی لیگ اروپا ورزشگاه پارتیزان اوله گونار سولسشر فوتبال جهان آنتونی مارسیال منچستر یونایتد پارتیزان بلگراد پارتیزان بلگراد-منچستر یونایتد UEFA Europa League فوتبال