پارما – یوونتوس؛ خواهران غریب

یوونتوس امشب به انیوتاردینی می‌رود تا از سیاه‌وسفیدهای نسخه ساری‌بال رونمایی شود....

یوونتوس امشب به انیوتاردینی می‌رود تا از سیاه‌وسفیدهای نسخه ساری‌بال رونمایی شود.

بیانکونری امشب در حالی به مصاف پارما می‌رود که مائوریسیو ساری را به دلیل مشکل حاد تنفسی در اختیار ندارد. یوونتوس در هیچ کدام از دیدارهای دوستانه‌اش – جز تریستینای آماتور- به پیروزی نرسید و ساری برای جا انداختن سبک و فلسفه موردعلاقه‌اش در تورین مصائب زیادی داشت. شاید بزرگترین دغدغه ساری برای پیاده کردن ساری‌بال، رسوخ‌ناپذیر نگه داشتن خط دفاعی است. مدافعان یووه در سیستم جدید ساری باید روی خط میانی زمین قرار بگیرند و در پرس شدید تیم حریف نقش داشته باشند. اما دیدارهای دوستانه نشان دادند مدافعان باکیفیتی مانند ده‌لیخت، بونوچی و کیلینی هنوز به نقش جدیدشان خو نگرفته‌اند. ظاهرا پائولو دیبالا هم تصمیمش را برای ادامه دادن فصل با لباس یوونتوس گرفته است. بیانکونری با وجود رقبای تجهیز شده‌ای مانند  اینتر و ناپولی اجازه هیچ لغزشی نخواهد داشت و شاگردان ساری با تمام قوا به مصاف پارما خواهد رفت.

فوتبال ایتالیا را روزگاری به هفت خواهر قدرتمندش می‌شناختند. هفت خواهری که کوچکترین‌شان همین پارمای زردپوش است. خواهری که تا مرز مردن رفت، اما دوباره به سری آ بازگشت و فصل پیش مقابل یوونتوس به تساوی پرگل 3-3 رسید تا نشان دهد آنها رقیب تسلیم‌شده‌ای نیستند. مشکل بزرگ پارما مقتدر نبودن در دیدارهای خانگی است. جایی که آنها طی 19مسابقه‌ای که فصل گذشته میزبان بودند، تنها 5برد به دست آوردند.

***

در 10 بازی اخیر این دو تیم یووه توانسته به 6 پیروزی، 3 تساوی، یک شکست، 19 گل زده و 7 گل خورده برسد.

این دو تیم تاکنون 48 دیدار در رقابت های سری ا برگزار کرده اند که سهم سیاه و سفید های یووه 22 پیروزی، 16 تساوی، 10 شکست، 85 گل زده و 50 گل خورده است.

***

ترکیب احتمالی پارما: لوئیجی سپه، گالیولو، برونو آلوز، لاکوپونی، لارینی، بارلا، بروگمن، هرنانی، ژروینیو، اینگلس، کولوسوسکی

ترکیب احتمالی یوونتوس: شزنی، دانیلو، بونوچی، کیلینی، آلکس ساندرو، پیانیچ، خدیرا، رابیوت، کاستا، برناردسکی، رونالدو

 

بیشتر بخوانید: 

توضیحات مدیر یوونتوس در خصوص بیماری ساری